Як зробити новорічну свічку.

Новий рік з повною підставою можна назвати святом вогнів. Гірлянди, бенгальські вогні, феєрверки радують око і створюють піднесений настрій. Не останнє місце у святковому оформленні займають свічки. Вибір їх в магазинах достатньо великий. Але можна трохи попрацювати ис робити новорічні свічки своїми руками.
Вам знадобиться
  • - гелевий віск;
  • - гніт;
  • - клей;
  • - ароматичне масло:
  • - пісок або гравій;
  • - пінцет;
  • - кухлик з нержавіючої сталі;
  • - термостійкий посуд.
Інструкція
1
Гелеві свічки не тільки створюють в кімнаті святкову атмосферу, але і видають найтонший аромат. Краще всього купити спеціальний набір для виготовлення гелевих свічок. В ньому є і спеціальний віск, і гноти, і ароматичні масла. Гелева свічка повинна знаходитися в посудині з термостійкого матеріалу. Це може бути скляний келих або стакан, вазочка або баночка. Бульбашки від ліків не підходять, тому що свічка повинна бути не менше 5 см в діаметрі.
2
Прозорий клей на водній основі обережно нагрійте і капніть на дно стаканчика. Вставте в клей гніт і дайте застигнути. Якщо у вас немає спеціального набору для виготовлення свічок, можна розтопити звичайний (Не гелевий) віск і використовувати його замість клею. Гніт теж можна зробити самим, просто нарізавши армовану нитку. Бавовняні нитки для таких свічок не надто годяться, бо вбирають гель. Нитку потрібно відрізати досить довгу, щоб вона в натягнутому вигляді виходила за край келиха. Краще зайве потім обрізати.
3
На дно можна помістити кольоровий або звичайний гравій, шматочки мармуру або агата. Потрібний матеріал завжди знайдеться під рукою. Головне - щоб він був негорючим. Виріжте з фольги маленькі зірочки, наріжте невеликими шматочками ялинковий "дощик". Можна використовувати як вкладишів невеликі черепашки або красиві камінці. Але їх не повинно бути занадто багато.
4
Приготуйте гель. Його потрібно розплавити. Якщо шматки досить великі, подрібніть їх і помістіть в каструльку з нержавійки. Можна використовувати емальований посуд, а ось алюмінієва в даному випадку не годиться. Слідкуйте за температурою. Свічковий гель плавиться при температурі 93 ?. Якщо підняти її вище, гель втратить фактуру і піде бульбашками. Нічого особливо страшного в цьому немає, але свічка вийде не такою гарною. Тому постарайтеся підтримувати потрібну температуру, поки весь гель розплавиться.
5
Додайте барвник. Якщо немає спеціальної фарби для свічок, можна взяти харчові барвники, акварельні або акрилові фарби. Їх потрібно зовсім небагато. Вливайте фарбу поступово. Не старайтесь одразу надати гелю яскравий колір. Свічка повинна залишатися прозорою. Крім того, повинно бути видно, що там знаходиться всередині. Додати фарби можна в будь-який момент, а от прибрати зайву навряд чи вийде.
6
На цьому ж етапі додайте ароматизатор. Початківцям майстрам свічкових справ зазвичай не рекомендують використовувати ароматичні масла з парфумерних магазинів. Не те, щоб вони зовсім не годилися - просто їх вкрай важко дозувати, вони дуже концентровані. Додавати їх потрібно навіть не краплями. Можна, наприклад, вмочити в таке масло кінчик зубочистки, а потім занурити його в розплавлений гель. Цього буде достатньо. Спеціальні свічкові ароматизатори мають меншу концентрацію, тому можна не побоюватися, що запах вийде занадто сильним.
7
Свічки можуть бути з бульбашками або без. Якщо ви хочете зовсім позбутися від пухирців, перелийте гель в пластмасовий контейнер і помістіть його на півхвилини в мікрохвильовку. Температури 70? С цілком достатньо. Можна видалити бульбашки і в духовці, але це займе більше часу. Крім того, в деяких композиціях бульбашки є необхідним елементом.
8
Перелийте гель в постійний контейнер - келих або стаканчик, який повинен стояти абсолютно рівно. Влийте гель збоку, обережно, але досить швидко, щоб він не встиг охолонути. Якщо температура знизиться, можуть утворитися нові бульбашки. Вкладиші можна помістити в гель або коли він щойно витягнений з мікрохвильовки, або після того, як ви виллє його в келих. Розмістіть їх пінцетом на ті місця, де вони повинні знаходитися. Пінцетом же витягнете гніт, щоб він піднімався над поверхнею.
Корисна порада
Святкової можна зробити і саму звичайну білу воскову свічку. На неї можна приклеїти спеціальним клеєм (він продається у вигляді спрея) хвоинки сосни, ялини, ялиці або мирта. Тоді свічка буде не тільки горіти, але і видавати приємний і по-справжньому новорічний аромат.