Як лікувати екзему у кішок.

Екзема - це запальне захворювання, що вражає поверхневі шари шкіри. Хвороба вважається трудноизлечимой. Самолікування може призвести до погіршення стану тварини. Тому при появі перших симптомів рекомендується віднести кішку до ветеринарного лікаря, який на підставі ряду аналізів зможе поставити точний діагноз і розробити індивідуальну схему лікування.
Інструкція
1
Екзема може носити хронічну або гостру форму. Хронічна екзема, як правило, буває сухою. Особливо схильні до неї старі тварини. Гостра форма хвороби зазвичай супроводжується мокнучими виділеннями. Їй піддаються, в основному, кішки у віці 1-2 років.
2
Зазвичай захворювання проходить кілька стадій: почервоніння окремих ділянок шкіри, утворення ущільнень і бульбашок, поява гнійників і мокнучих поверхонь, освіта струпів. Будь-яка форма екземи може супроводжуватися сильним свербінням, втратою ваги і гарячковими станами.
3
Причини виникнення екземи можна умовно розділити на зовнішні і внутрішні. До внутрішніх відносять незбалансоване харчування, ожиріння, хронічні захворювання, старість, спадкову схильність, проблеми травлення. Зовнішніми подразниками можуть бути укуси комах, часте миття або, навпаки, недостатній догляд за шкірою кішки, механічні пошкодження.
4
Постарайтеся збалансувати харчування тваринного. При необхідності скоротіть вживання м'яса, збільште частку рослинних і молочних продуктів. Введіть у раціон полівітаміни.
5
лікування екземи включає в себе як загальну, так і місцеву терапію. При перших ознаках екземи рекомендується дати тварині антигістамінний препарат - наприклад, тавегіл або димедрол. При проведенні загальної терапії, як правило, застосовуються седативні препарати - кофеїн, бром або інші. Для прискорення виведення токсичних продуктів використовують уротропін і фуросемід. Якщо виявлено зв'язок екземи з іншими захворюваннями, необхідно одночасно проводити і їх лікування.
6
Перед тим як нанести лікувальні мазі або розчини, необхідно акуратно видалити шерсть з уражених ділянок шкіри. Обробіть поверхню 70% спиртом. Застосовувати воду при очищення шкіри вкрай не рекомендується.
7
Якщо на шкірі вже з'явилися кірки, акуратно обробіть їх перекисом водню і видаліть за допомогою пінцета. У важких випадках слід накласти саліцилову мазь. Як антисептик можна застосовувати настойку йоду, етиловий спирт, дьоготь, сульфаіламіди, антибіотики. У деяких випадках рекомендується використовувати гідрокортизонову або преднизолоновую мазь.
8
Існують також «народні» способи лікування захворювання. При «мокнучій» екземі рекомендується застосовувати компреси з відварів дубової кори, ромашки і мальви. Для загоєння ранок використовують сік алое, масло обліпихи або вітамін А.