Як лікувати дискінезію кишечника. дискінезія товстої кишки.

Дискінезія кишечника - це цілий комплекс розладів, при яких спостерігається рухова дисфункція на тлі відсутності органічних змін слизової оболонки. Захворювання може носити первинний характер, коли не пов'язане з іншими хворобами шлунково-кишкового тракту або бути наслідком інших функціональних порушень.
Вам знадобиться
  • - дієта;
  • - лікарські препарати.
Інструкція
1
Лікування дискінезії залежить від того, первинну або вторинну форму вам поставив лікар. При вторинній формі, яка є наслідком порушення роботи шлунково-кишкового тракту, в першу чергу лікар призначить лікування основного захворювання, на підставі цього всі симптоми дискінезії кишечника припиняться.
2
Первинна дискінезія розглядається як комплекс соматичних і психічних захворювань, тому лікування призначає не тільки лікар-гастроентеролог, але і психіатр. В основі первинної дискінезії лежить нервова напруга, хронічні стреси, внутрішньоособистісні конфлікти, глибокі психічні травми і потрясіння. При первинній дискінезії спостерігається синдром подразненої кишки і хронічна діарея.
3
Вторинна дискінезія характеризується запорами і нездатністю кишечника своєчасно проводити евакуацію їжі. В обох випадках рухова функція кишечника порушена, тому лікування спрямоване не тільки на проведення медикаментозної терапії для нормалізації роботи кишечника , але й на усунення психогенних реакцій, а також на дієту.
4
Призначена дієтотерапія буде направлена на надходження з їжею всіх необхідних вітамінів, мікроелементів і мінералів, а також натуральної клітковини. З раціону необхідно виключити все, що викликає бродіння, газоутворення і гниття. Якщо моторика кишечника слабка, то в раціон введіть відварну моркву, буряк, гарбуз, кабачки, листові салати, капусту, хліб грубого помелу, крупи, зварені на воді. Ви можете вживати перлову, вівсяну, пшеничну і гречану крупу. Виключіть з раціону горох, боби, квасоля, м'ясо, консервовані, жирні та гострі страви.
5
Також вам призначать препарати для нормалізації мікрофлори кишечника , продукти, збагачені біфідобактеріями. Всю їжу приймайте ледь теплою, так як дуже гаряча і дуже холодна їжа порушує роботу шлунково-кишкового тракту.
6
При дискінезії згіперфункцією кишечника виключіть з раціону всю їжу, багату клітковиною. Харчуйтеся добре протертої, рідкою їжею, звареною на воді.
7
З медикаментозного лікування лікар призначить спазмолітики, холінолітики, гангліоблокатори, адреномиметики.
8
При гіпомотрной функції лікування проводиться за допомогою препаратів під торговими назвами: «Мотилиум», «Дебрадат», «Цизаприд», «Коордінакс», «Метоклопрамид». Також призначають аллохол, фестал, калію хлорид і вітаміни групи В. Якщо випорожнення кишечника і раніше недостатнє, то вам призначать лист сени, жостір, кору крушини.
9
При гипермоторной функції лікар призначить антидепресанти і при необхідності нейролептики, а також препарати, що сприяють нормалізації моторики та для лікування основного захворювання, так як гіперфункція завжди носить вторинний характер.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iIi17XGMmho