Як лікувати від рожевого лишаю Жибера.

Рожевий лишай Жибера - інфекційне захворювання, що характеризується поширеним висипанням дрібних рожевих плям, переважної локалізації на тулубі. Починається з появи крупного материнського плями, розміром з срібну монету, округлого або овального обриси. Захворювання своєрідне, виникає після застуд і самостійно проходить. В організмі виробляється стійкий імунітет.
Інструкція
1
При появі на шкірному покриві рожевого плями з лущенням і «комірцем» по обідку плями, що нагадує медальйон, зверніться до лікаря дерматолога. Діагностика захворювання не становить складнощів. При неускладненому перебігу хвороби зовнішня терапія не призначається. Як правило, тільки у чверті хворих спостерігається свербіння шкірного покриву. Їм призначають для лікування протисвербіжну або індиферентні бовтанки.
2
При більш важкому перебігу захворювання призначають кортикостероїдні креми та мазі. Якщо одужання затягується, роблять біопсію шкіри для виключення парапсоріаз.
3
Хоча спеціального лікування і не існує, відзначено, що застосування «Ацикловіру», високих доз еритроміцину призводить до більш швидкого і неускладненого перебігу захворювання.
4
Щоб уникнути ускладнень, типу екзематизації, під час хвороби дотримуйтесь заходів обережності проти зайвого роздратування шкірного покриву - не носіть синтетичне, вовняне, грубе білизна, не зловживайте косметичними засобами. Не займайтеся важкою фізичною роботою в умовах високої зовнішньої температури. При сильному свербінні скористайтеся антигістамінними засобами.
5
Дотримуйтесь гіпоалергенної дієти. Виключіть гостре, прянощі, копченості, всі продукти, які викликали у вас алергічну реакцію, цитрусові. Вживайте відварне м'ясо, кисломолочні продукти, овочеві і круп'яні супи, овочі і фрукти, не помічені вами в алергічної реакції.
6
Уникайте грубого впливу мочалки на пошкоджену шкіру, намагайтеся митися швидко, не дратуючи шкіру надлишковими водними процедурами.
Зверніть увагу
Нераціональне зовнішнє лікування пастами і мазями, які містять сірку, дьоготь та інші діючі речовини, надлишкове роздратування прийомом водних процедур роблять висип більш поширеною і набряклою. Виникають мокнучі ділянки з подальшим розвитком екземи.