Як вибрати кефір.

Кефір - продукт дуже смачний і корисний. Однак цей продукт по-різному діє на організм в залежності від дати вироблення. В окремих випадках кефір може виявитися шкідливий. Крім того, асортимент молочної продукції в будь-якому магазині настільки широкий, що правильний вибір зробити підчас нелегко.
Інструкція
1
Перше, на що потрібно звернути увагу при купівлі кефіру - дата вироблення. Вибираючи по мірі свіжості, визначте, якого ефекту ви очікуєте від вживання цього продукту. Одноденний кефір має м'який послаблюючу дію, а триденний - навпаки закріплює. Триденний кефір протипоказаний людям, що страждають на виразкову хворобу, гастрит, панкреатит і холециститом. Вміст пакету, який простояв на полиці 2 дні діє на травлення нейтрально. Дітям не варто давати кефір, що зберігався більше 3 днів.
2
Кефір , що зберігався тиждень, втрачає всі свої корисні властивості. Все мікроорганізми в ньому вже загинули, а вміст спирту досягло 6-7%. До того ж є ризик отруїтися таким продуктом. На упаковках кефіру часто вказують термін зберігання 10 днів, проте якісний натуральний кефір більше 3-5 днів; не зберігається.
3
Уважно прочитайте на упаковці склад кефіру. Компоненти справжнього кефіру - пастеризоване молоко і закваска з кефіру гриба. Правда молокозаводи виробляють і напій на основі сухої молочної закваски, але кефіром він вважатися вже не може. Якщо перед вами біокефір - ще краще. Його зазвичай добре переносять навіть люди з алергією на молочні продукти. Крім грибка в ньому містяться молочнокислі бактерії. Зміст їх має складати 107 КУО на 1 грам продукту. В біокефір повинні бути і дріжджі - 104 КУО в 1 грамі. Продукт з фруктовими добавками кефіром вважатися не може. Причому, незалежно від того, чи входять до складу натуральні фруктові пюре та соки або барвники та ароматизатори.
4
Жирність і консистенція - справа ваших особистих переваг. Якщо ви худнете, то, звичайно, купуйте кефір з невеликим відсотком жиру. Але жирність на якості кефіру не позначається, краще зверніть увагу на кількість білка - його має бути не менше 3%. Консистенція повинна відповідати жирності, заявленої на упаковці. Наприклад кефір з жирністю 3,2% повинен бути досить густим.
5
Налив кефір в стакан, придивіться до напою. Він повинен мати однорідну консистенцію, білий або трохи кремовий відтінок. Якщо рідина розшарувалася і на поверхні з'явилася сироватка, значить пити її вже не можна. Вживати в їжу потрібно кефір кімнатної температури. Різкий запах - теж ознака зіпсованого кефіру.