Як виховувати першої дитини.

Виховання першої дитини завжди пов'язане з труднощами для молодих батьків, бо все відбувається вперше. Як годувати, як сповивати, і, особливо, як виховувати. У процесі виховання у дітей формуються соціально корисні якості особистості, становлення яких відбувається з перших днів життя. Недарма в народі кажуть: «Виховуй дитину, поки він поперек лавки лежить, а не вздовж неї».
Інструкція
1
При вихованні першого дитини батьки найчастіше орієнтовані на знання, отримані в книгах або на лекціях з педагогіки і психології, але не всі ці знання повинні бути використані як вказівки до точного дії. Орієнтуючись на особливості дитини , методи і прийоми виховання зазнають змін. Діти відрізняються за темпераментом, за рівнем здоров'я, за ступенем прихильності до батьків і т.д. В книгах, найчастіше, дається перелік різноманітних прийомів виховання: підберіть ті, які підходять саме вашій родині, вашій дитині.
2
Перша дитина, як правило, отримує любов всіх дорослих в його найближчому оточенні. Він звикає до такого обсягу любові і обожнювання, тому в майбутньому очікує і від вихователів дитячого саду, і від вчителів такого ж ставлення. Недолік любові засмучує його. Тому для першого дитини в родині важливо створити не тільки ауру безумовного прийняття, а й систему вимог, виконання яких необхідно чітко контролювати.
3
При появі другого дитини в родині, старший дитина може опинитися в «зоні неуваги» дорослих, що провокує появу ревнощів до новонародженого і образу на батьків. На думку А. Адлера, дитина відчуває себе царем, скинутим з трону. Для зниження його незадоволення, батьки повинні розподілити між собою обов'язки по догляду за дітьми. Слід якомога частіше помічати і позначати успіхи першого дитини , хвалити його за допомогу, залучати до спільної діяльності.
4
Сучасні діти не хочуть відчувати себе старшими, бо саме на них лягає тягар відповідальності за молодшого брата або сестру. Саме вони стають прикладом для інших дітей в родині. А бути ідеальним весь час - дуже важко. Тому якомога менше слід говорити фрази: «Ти старший, ти приклад для інших, ти повинен ...». Такі вимоги викликають опір дитини , і він починає вести себе протилежно. Тепер він хоче бути вже не царем, а почувати себе хоча б нарівні з усіма іншими дітьми в сім'ї.
Зверніть увагу
Перша дитина - найчастіше, лідер, що веде за собою. У нього бувають яскраво проявлені організаторські здібності, вміння взаємодіяти з людьми, вирішувати конфлікти.
Корисна порада
Батьки у віці 18-25 років, на відміну від батьків 35-40 років, не бояться експериментів, рідше замислюються про небезпеки, частіше беруть дитину з собою, вирушаючи до друзів або у справах. Тому їх перша дитина росте в більш ризикованою середовищі. Це допомагає йому стати більш впевненим у собі, якщо батьки не перестаралися, якщо звертали увагу на стомлюваність дитини і вчасно реагували.