Як організувати вирощування часнику.

Часник є трав'янистою рослиною родини цибулевих. Це овочева рослина можна використовувати в приправах, при солінні або маринуванні. Також часник має хорошими лікарськими властивостями.
Інструкція
1
У даного рослини узколінейниє листя і складна цибулина, яка складається з 11-25 зубків. Розмноження часнику відбувається вегетативно. Посадковим матеріалом служать зубки. Проростає рослина при температурі 3-5 ° С. Часник добре переносить заморозки.
2
Часник прийнято поділяти на два підвиди: стрелкующийся (озимий) і нестрелкующийся (ярої). Нестрелкущійся підвид здатний утворити тільки цибулини, які складаються з зубків. Стрелкующийся підвид відрізняється тим, що крім цибулини формує також і стрілку, яка несе на собі суцвіття.
3
Для початку зверніть увагу на агротехніку часнику . Під його посадку необхідно виділити ділянку, який має родючий грунт нейтральної реакції. Кращими попередниками вважаються огірки і кабачки, під які були внесені органічні добрива. Вкрай не рекомендується саджати часник на тій ділянці, де до цього ріс цибулю. У цих рослин загальні хвороби, які легко можуть передатися через грунт. Не саджайте часник на ділянці, де раніше росла картопля. Рослина може бути уражено фузаріозом.
4
Обов'язково внесіть під часник органічні і мінеральні добрива. Після цього ділянку ретельно перекопайте на повний штик лопати. Рівномірно перемішайте добрива з грунтом.
5
Садити озимий часник найкраще в другій половині вересня. Зробіть грядку і посадіть туди насіння рядовим способом. Врахуйте, між рядами повинна бути відстань близько 25 см. Залежно від крупності зубки висадіть в ряду на відстані від 5 до 8 см один від одного. Глибина посадки 3-4 см. Посаджений часник обов'язково мульчируйте з торфом або ж перегноєм.
6
Навесні і влітку підгодовуйте рослина азотними добривами. Поливати потрібно у міру підсихання ґрунту. Стрілки регулярно видаляйте. Вони впливають на розмір цибулини. Якщо їх часто постійно видаляти, то цибулина буде великою. Залишити їх можна тільки на насіннєвих рослинах. Озимий часник буде дозрівати вже до кінця липня. Не варто запізнюватися з прибиранням. При перезріванні головки будуть розпадатися.