Як врятувати гарденію.

Гардения - рослина сімейства маренових. Виростає вона до 1,8 метрів у висоту в природі і до 50 см в домашніх умовах. Гарденія є рясно квітучим рослиною, цвіте восени і влітку. Вона дуже примхлива, при її вирощуванні необхідно докласти чимало зусиль для появи суцвіть. Трапляються такі ситуації, коли рослина необхідно рятувати.
Вам знадобиться
  • - спирт;
  • - мильний розчин;
  • - інсектицидні таблетки;
  • - спеціальні препарати (Актеллік, Неорон);
  • - лимонний сік.
Інструкція
1
У тому випадку, якщо на листках гарденії з'являються невеликі чорні крапки, лист починає чорніти і відвалюватися, значить, ваша рослина вразили шкідники - щитівки, які висмоктують сік з рослин. Перше, що вам необхідно зробити - зняти цих шкідників за допомогою ватного тампона, просоченого спиртом.
2
Потім обробіть листя теплою мильною водою. Пам'ятайте, що обмивати потрібно ретельно, в іншому випадку шкідники залишаться і тижнів через два знову почнуть висмоктувати сік. Після видалення щитівок, протягом тижня, проводите обробку рослини спиртовим розчином. Для цього змочуйте тампон і знову протирайте кожен листочок.
3
Деякі квітникарі, для профілактики, використовують інсектицидні таблетки, наприклад, Субстрал, Інта-вир, Максим і т.д. Ці препарати увіткніть глибоко в грунт, де посаджено рослину. Ні в якому разі не обприскуйте гарденію інсектицидними розчинами - вона не виносить цього.
4
Гардения може загинути і від затоки. Вона любить вологий грунт, але не терпить застою води. Поливайте її теплою відстояною водою, краще кип'яченою. Ні в якому разі не допускайте протягів, різкої зміни температури - все це вб'є рослина.
5
Іноді гарденію вражає павутинний кліщ. Щоб його позбутися, обприскуйте рослина розчинами, зробленими з препаратів Актеллік, Неорон та інших. Пошкоджені квіти слід видалити. Обробку проводите раз на тиждень різними препаратами, так як кліщ швидко пристосовується до отрут. Пам'ятайте, що павутинний кліщ не виносить вологу, тому частіше обробляйте рослина відстояною водою.
6
Гардения любить підкислену грунт, і при нестачі кислотності листя рослини можуть жовтіти і відпадати. Поливайте квітка підкисленою водою, для цього візьміть 3 краплі лимонного соку і додайте в склянку води.