Як оцінити бренд.

Для більшості компаній будівництво і просування бренду є не примхою, але умовою виживання та успішної роботи на висококонкурентному ринку. Питання оцінки вартості бренду є вкрай важливими не тільки для бренд-менеджера, а й для керівництва компанії, її співробітників і партнерів. Існує три методи оцінки бренду.
Інструкція
1
Починайте оцінку бренду з підсумовування витрат на його створення і розкрутку. Тут враховуйте всі витрати, починаючи від реєстрації торгової марки і його захисту від копіювання до вкладень у рекламу. Плюси цього методу очевидні - ви завжди будете знати, у скільки обійшовся бренд. Однак не завжди обчислюється таким чином вартість бренду відповідає його об'єктивної цінності - сума, яку інша компанія буде готова заплатити за бренд, може виявитися в рази менше.
2
Після цього підрахуйте доходи, які приніс бренд. Відомо, що етикетка з розкрученим брендом здатна додати вартість практично будь-якого товару. Саме на цій властивості заснований даний метод оцінки бренду - підсумуйте всі додаткові доходи, які приніс вам бренд за час його життя, і відніміть з них витрати на створення та розкрутку бренду .
3
Третій спосіб оцінити бренд - підрахунок різниці між ринковою вартістю компанії (вартість її акцій) та її матеріальними активами. Від отриманого значення відніміть вартість патентів. Даний метод добре відображає поточну ринкову вартість бренду , проте методологія підрахунку є досить складною. Крім того, цей метод непридатний, якщо компанія не котирується на ринку.
Зверніть увагу
Такі компанії як Millward та Interbrand щорічно публікують рейтинг брендів. Однак їхні звіти часом відрізняються один від одного в рази, а самі ці компанії дають лише загальну інформацію про використані ними методіках.Оценка брендів так чи інакше зводиться до трьох основних методів: витратному, дохідному і ринкового. Проте жоден з цих методів не є універсальним - на практиці вони використовуються як доповнюють один одного.
Корисна порада
Середнім часом життя бренду вважають термін у 10 років. Однак розрахунки з використанням середніх значень виявляються приблизними. Для більш точних розрахунків використовують дисконтну вартість оцінюваних товарів, що враховує майбутні потоки платежів. З ідеологічної точки зору така оцінка вартості бренду є найбільш точною, проте даний метод пов'язаний з труднощами прогнозування прибутків компанії у майбутньому.