Як вилікувати ясна. Як вилікувати запалені ясна в домашніх умовах.

Запалені ясна червоніють і набрякають, будь-який контакт з ними викликає кровоточивість (чистка зубів, вживання їжі). Іноді ясна відстають від поверхні зубів. Щоб вилікувати ясна, необхідно визначити основне захворювання - пародонтоз, пародонтит або гінгівіт.
Вам знадобиться
  • - розчин води і перекису водню
  • - суміш соди і води
  • - відвар кори дуба
  • - настої ромашки, чебрецю та шавлії
Інструкція
1
Зверніться до стоматолога. Візит до фахівця допоможе позначити діагноз, розписати лікування і отримати необхідну консультацію. Почавши лікування своєчасно, ви уникнете можливі ускладнення та збережіть зуби.
2
Навчіться правильно чистити зуби. Видаляйте наліт з зубів м'якими круговими рухами, хоча б два рази на день (в ідеалі - завжди після їжі). Використовуйте зубну нитку для видалення часток їжі, що застрягли між зубами.
3
Пройдіть процедуру видалення зубного каменю і зняття нальоту. Кілька відвідувань стоматолога вирішить проблему зубних відкладень, а наступні фізіотерапевтичні та медикаментозні процедури знімуть запалення.
4
Перегляньте раціон харчування. Збільште надходження кальцію та вітаміну C в організм. Кальцій зміцнить зуби, а вітамін C усуне кровоточивість. Їжте сирі овочі і фрукти, які створюють навантаження на ясна і зуби.
5
Робіть масаж ясен. Чистими руками розтирайте ясна, розташувавши два пальці із зовнішньої й внутрішньої сторони частини ясен. Можна використовувати чисту зубну щітку з не жорсткою щетиною, змочену гарячою водою. Після завершення процедури прополощіть рот спеціальними еліксирами або трав'яними настоями.
6
Полощіть рот спеціальними складами. Для видалення хвороботворних бактерій корисні профілактичні полоскання розчинами води і перекису водню. Сумішшю соди і води натирайте ясна і зуби, переміщаючись від дільниці до дільниці. Сода добре очищає зуби і дезодорує порожнину рота. Такі процедури не можна проводити часто, достатньо одного разу на кілька місяців.
7
Використовуйте трав'яні відвари і настої для зміцнення ясен. Відвар кори дуба має в'язку і зміцнює дією, часті регулярні полоскання швидко знімають запалення і набряк ясен. Вилікувати ясна і частково прибрати почервоніння допоможуть настої ромашки, чебрецю, шавлії.