Як відкрити ветклініку. відкрити бістро.

У нашій країні домашні вихованці є практично в кожній родині, при цьому вони вважаються її повноправними членами. Тому багато хто думає, що ветеринарні клініки повинні заробляти непогані гроші. Однак це справа не надто прибуткова: собівартість послуг становить близько 75% від ціни. У зв'язку з цим, охочих відкрити ветеринарну клініку небагато: вкладення окупаються довго - протягом декількох років.
Інструкція
1
Якщо ви все ж вирішили зайнятися настільки благородною справою, як лікування тварин, то будьте готові до деяких труднощів. В першу чергу підберіть приміщення. Воно повинно відповідати вимогам СЕС. Основне з них полягає в тому, що клініка повинна розташовуватися не ближче, ніж за 50 метрів від житлових будинків, а якщо ви плануєте відкрити стаціонар, то в 150 метрах. У приміщення повинен бути окремий вхід. Крім того, вам потрібно буде отримати згоду орендодавців на відкриття ветеринарної клініки.
2
Що стосується площі приміщення, то для невеликої лікарні досить 60 квадратних метрів. На ній легко можна розмістити реєстратуру, кабінет прийому, операційну, процедурний кабінет, санвузол і кабінет діагностики. Стіни приміщення, де буде здійснюватися прийом та лікування тварин, повинні бути виконані з миються матеріалів, наприклад, кахлю.
3
Придбайте необхідне обладнання та меблі. У холі поставте пару крісел для відвідувачів, стіл і стілець для адміністратора, стільці і столи будуть потрібні в ординаторську, процедурну. Не забудьте про шафи для зберігання медикаментів, холодильник і душову кабіну для персоналу. Операційну необхідно оснастити столом для хірургічних втручань, лампою, набором інструментів, стерилізатором.
4
Крім того, придбайте обладнання для УЗД або лабораторії. Хоча воно і є найбільш витратною частиною, без нього не обійтися. В іншому випадку ставити діагнози буде неможливо.
5
Найміть персонал. Краще зайнятися пошуком підходящих кандидатур заздалегідь, оскільки вам потрібно фахівець зі стажем і один початківець ветеринар. Зазвичай досвідчений лікар проводить первинний прийом, призначає курс лікування, робить операції, а початківець приймає пацієнтів повторно і проводить процедури. Графік роботи краще встановити плаваючий, оскільки більшість людей приводять своїх вихованців у клініку у вихідні. А значить, хоча б один лікар повинен завжди перебувати на робочому місці. Крім лікарів, найміть в клініку бухгалтера, який може працювати на півставки, прибиральницю та адміністратора.