Як витягти корінь з дробу. Як знайти квадратний корінь з дробу.

Результатом виконання операції витягання кореня має бути число, яке при зведенні його в ступінь, рівну ступеня кореня, дасть значення, вказане під знаком кореня. Це значення називається «подкоренное виразом» і може бути задане формулою, цілим або дробовим числом. Витяг кореня з дробового числа має деякі правила, призначені для спрощення цієї операції.
Інструкція
1
Якщо подкоренное вираз представлено у вигляді десяткового дробу , а результат треба отримати у форматі дробу звичайної, то почніть з перетворення формату. Наприклад, для витягання кубічного кореня з числа 0,125 ця операція буде виглядати так: 0,125 = 125/1000 = 1/8.
2
Якщо подкоренное вираз являє собою звичайну дріб, то виходите з того, що корінь з неї можна уявити, як відношення кореня тій же мірі з чисельника до такого ж кореню з знаменника. Наприклад, операцію вилучення квадратного кореня з дробу 4/9 можна записати так:? (4/9) =? 4/? 9 = 2/3.
3
Якщо чисельник і знаменник подкоренного вираження в його початковому вигляді не дозволяє отримати зручне для подальших обчислень значення, то спробуйте привести їх до потрібного вигляду. Підберіть такий загальний множник, щоб з обох або хоча б з одного з них можна було при добуванні кореня отримати целочисленного значення. Наприклад, для обчислення кубічного кореня з дробу 1/8 буде зручніше попередньо збільшити її чисельник і знаменник у 8 разів: (1/8) = (1 * 8/8 * 8) = (8/64) = 8/ 64 = 2/4.
4
Отриману в результаті цієї математичної операції звичайну дріб слід скоротити, якщо це є можливим. Наприклад, зразок обчислення з останнього кроку буде залишатися незакінченою, поки ви не розділите чисельник і знаменник результату на двійку: (1/8) = (1 * 8/8 * 8) = (8/64) = 8/ 64 = 2/4 = 1/2.
5
Якщо вам важливий тільки результат операції витягання кореня з дробу , а формат отриманого числа і хід обчислень значення не мають, то скористайтеся будь-яким калькулятором. Наприклад, це може бути стандартна програма операційної системи Windows. Вона запускається з головного меню на кнопці «Пуск» - відповідна посилання в розділі «Усі програми» поміщена в підрозділ «Стандартні».