Як відкрити djvu.

Формат djvu (читається «дежавю») з'явився в середині 90-х років і до теперішнього часу завоював широку популярність, ставши практично стандартом для подання електронних книг. Він вигідно відрізняється від PDF тим, що спеціально призначений для зручного зберігання і перегляду відсканованих документів (PDF більше підходить для документів, спочатку створених за допомогою комп'ютера). Якщо одну і ту ж відскановану книгу представити в PDF і djvu, то результати будуть відрізнятися в 3-10 разів за обсягом файлу (на користь djvu зрозуміло).

Однак при всіх перевагах djvu у нього є один невеликий недолік: цей формат не розпізнається програмами, встановленими за замовчуванням в системі Windows. Тобто для того, щоб відкрити djvu, доведеться встановити спеціальну програму. Проте зробити це просто, а значить, перешкод для використання даного зручного і практичного формату не существует.Ітак, щоб відкрити djvu, можна використовувати:

  1. Окрему програму. Найбільш зручною з програм перегляду djvu по праву вважається WinDjView. Вона швидка, компактна, забезпечує ряд приємних можливостей, таких як плавна прокрутка сторінок і розширені можливості при друку документа. Програма поширюється абсолютно безкоштовно. Сайт програми http://windjview.sourceforge.net/ru/. Існують і інші програми для перегляду djvu, наприклад DjVuReader, DjVu Solo (яка, до речі, вміє переглядати і PDF) та інші.
  2. Браузер. Для цього необхідно забезпечити його плагіном, підтримуючим DjVu, і електронні книги можна буде відкривати у вікні браузера. Плагіни створюються також декількома компаніями, наприклад, LizardTech (http://www.lizardtech.com/downloads/plugins.php) або Caminova (http://www.caminova.net/en/downloads/download.aspx?id= 1). Зрозуміло, плагіни також безкоштовні.