Як відрізнити фарингіт від ангіни.

При болях в горлі, почервоніння глотки, першении і температурі багато самі ставлять собі діагноз - ангіна. Однак існує безліч захворювань зі схожими симптомами. Наприклад, фарингіт. Ангіна та фарингіт лікуються по-різному. Значить треба вміти відрізняти їх один від одного.
Вам знадобиться
  • - термометр;
  • - тепле пиття;
  • - мед.
Інструкція
1
Виміряйте температуру. Фарингіт найчастіше протікає без неї, або градусник покаже 37-37,5 градусів. Ангіна рідко буває без високої температури, зазвичай вона піднімається до 38 градусів і вище.
2
Якщо ви відчуваєте сильні хворобливі відчуття вранці, після сну, то це ознака фарингіт а. Болю в горлі, що посилюються в другій половині дня, характерні для ангіни.
3
Спробуйте випити трохи рідини або проковтнути шматочок їжі. Якщо від цього стає легше, швидше за все, у вас фарингіт . Теплий чай, наприклад, може істотно полегшити стан при цьому захворюванні. Сильні болі при ковтанні притаманні ангіні. Прийом їжі може бути настільки болючим, що хворі відмовляються від їжі.
4
Спостерігайте за своїм організмом. Ангіна викликає не тільки хворобливі відчуття в глотці, а й м'язові болі, нудоту, головний біль, запаморочення, ломоту у всьому тілі, біль у суглобах. При фарингіт е загальний стан страждає менше.
Зверніть увагу
При ознаках ангіни слід негайно викликати лікаря. Тільки фахівець може призначити відповідну протимікробну терапію. Не варто лікувати це небезпечне захворювання самостійно. Ангіна може призвести до ускладнень, наприклад, до придбаного пороку серця. Після одужання рекомендується зробити кардіограму.
Корисна порада
Якщо ви впевнені, що у вас фарингіт, можете використовувати народні методи лікування. Зробіть масу з меду і декількох крапель лимона. Розсмоктуйте це смачні ліки 2-3 рази на день. У ніс можна закладати вершкове масло, воно змаже запалену слизову. Зробіть розчин для полоскання горла, додавши в теплу воду 2 чайні ложки соди і три краплі йоду, і застосовуйте його не менше трьох разів на день. Можна попарити ноги в гарячій воді. Полегшує стан теплий чай з малиновим варенням. На вулицю виходити не слід.