Як навчитися стрибати в висоту.

В таких видах спорту, як баскетбол, волейбол і багатьох інших, вміння високо стрибати якщо не гарантує перемогу, то дає значну перевагу спортсмену. Для того щоб навчитися високо стрибати, використовуйте ряд простих вправ.
Інструкція
1
За висоту стрибка відповідають литкові мицши, отже, необхідно розвивати їх силу. Два основних вправи, що відповідають за їх розвиток - підйоми зі штангою на носочках і поперемінні підйоми на носочках на одній нозі. Для виконання підйомів зі штангою поставте перед собою стійку платформу висотою п'ятнадцять-двадцять сантиметрів, після чого покладіть штангу собі на плечі і здійснюйте швидкі підйоми на носочки. Для попеременной опрацювання встаньте на одну ногу, а в руку візьміть обваження. Встаньте носком однієї ноги на піднесення, і різко підніміться. Обидва ці вправи необхідно виконувати з максимальною для вас швидкістю.
2
Виконуйте стрибки на місці на напівзігнутих і прямих ногах. Встаньте прямо, ноги точно на ширині плечей. Для виконання стрибків на напівзігнутих ногах злегка присядьте, після чого здійснюйте стрибки на місці, розгинаючи ноги і приземляючись на напівзігнуті ноги. Стрибки на прямих ногах виконуються силою одних литкових м'язів, без присідань і допомоги руками. Ви також можете підстрибувати на місці, намагаючись в кожному стрибку підтягнути коліна до грудей настільки близько, наскільки це можливо.
3
Встановіть невелике стійке піднесення висотою тридцять-сорок сантиметрів над рівнем підлоги і тренуйтеся в встрибування на нього. Допомагайте собі руками, якщо це необхідно. Використовуйте «рваний» ритм - протягом хвилини стрибайте в нормальному ритмі, після чого протягом п'ятнадцяти-двадцяти секунд стрибайте з максимальною для вас швидкістю, і потім знову з нормальною швидкістю.
4
Вправляйтеся в перестрибуванні вивищення, встановленого при виконанні попередньої вправи. Стрибок повинен здійснюватися з місця. Так само, як і в попередній вправі, ви можете допомагати собі руками.
5
Стрибайте зі скакалкою. Це підвищить не тільки швидкість стрибка, але і вашу витривалість, здатність здійснювати великі стрибки протягом довгого часу. Робіть наголос на швидкість виконання вправи.