Як визначити фальшиві долари.

Фальшиві долари рідко виявляють у нас в країні. Якщо вам все ж часто доводиться тримати в руках американські банкноти, знання захисних елементів купюр просто необхідно. Ви захистите себе від фінансових втрат і можливих проблем з законом.
Вам знадобиться
  • - ультрафіолетовий детектор купюр
  • - лупа
Інструкція
1
Скористайтеся спеціальним детектором для визначення фальшивої банкноти. Такі детектори продаються в спеціалізованих магазинах і коштують від п'ятисот рублів. Майте на увазі, що цей спосіб не дає стовідсотковий результат. Більш точний результат дає уважний огляд купюри.
2
Зверніть увагу на наявність водяного знаку. Побачити водяний знак можна тільки в тому випадку, якщо дивитися доларову банкноту на просвіт. Ви повинні побачити на американській валюті портрет того чи іншого історичного діяча. Відзначимо, що водяний знак ставиться з обох сторін.
3
Візьміть звичайну лупу. Знайдіть на захисній вертикальної смузі і навколо центрального портрета мікродрук. Справжня доларова купюра має напис "USA" та цифру (номінал), які повинні бути чіткими. Якщо ви не можете прочитати написи, це фальшиві долари .
4
Спробуйте сильно потерти банкноту. Погляньте на свої пальці. На них не повинна залишитися фарба. У виробництві американської валюти використовуються барвники високої якості. Якщо зображення в місці тертя розмазалося, перед вами підробка.
5
Уважно подивіться на доларову купюру під різними кутами. Деякі елементи на ній повинні міняти колір. Досягти такого ефекту за допомогою кольорового принтера можна.
6
Якщо уважно придивитися, можна побачити на справжніх доларах магнітні вкраплення різних кольорів у вигляді коротких ниточок. Їх дуже складно підробити.
7
Помацайте на дотик банкноту. Долари друкуються на спеціальному папері, яка має шорстку поверхню. До того ж, вона дуже міцна. Як правило, звичайні фальшивомонетники використовують книжкову папір.
8
Якщо після всіх маніпуляцій вас мучать сумніви, зверніться за допомогою в поліцію. Там проведуть експертизу і дадуть висновок. Ні в якому разі не розплачуйтеся сумнівною купюрою в магазинах. Вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності за збут фальшивих доларів.