Як оформити виноску в рефераті.

Коли ви займаєтеся дослідної, науковою роботою або просто готуєте повідомлення, доводиться використовувати, цитувати висловлювання експертів. У цьому випадку потрібно оформляти посилання на джерела.
Вам знадобиться
  • ГОСТ 7.0.5-2008 Бібліографічна посилання.
Інструкція
1
Посилання в рефераті можуть бути затекстового, підрядковими або внутрітекстовими. Зупиніться на одному з варіантів. Не варто змішувати декілька стилів в одній роботі. Пам'ятайте, що на джерела в мережі інтернет також потрібно ставити посилання.
2
Якщо ви використовуєте кінцеві посилання. Даний тип посилань у науковій літературі зустрічається найчастіше. По суті, це звичайний список використаної літератури та джерел, який розташований в кінці документа. Список може бути складений або у алфавітному порядку, або в порядку цитування джерел. Кожен запис при цьому має свій порядковий номер. У самому тексті виноска вказується в квадратних дужках. Наприклад, [X] або [X: Y], де X - номер джерела відповідно до списку літератури, а Y - сторінка в даному джерелі.
3
Якщо ви використовуєте підрядкові посилання. Це знайоме багатьом розташування посилання внизу сторінки. Поставте порядковий номер посилання на сторінці, наприклад, «1», після цитати. У самому низу проведіть горизонтальну лінію, щоб відокремити від тексту. Тепер напишіть «1» вкажіть бібліографічні дані цитованого джерела, а також, якщо буде потрібно, визначені сторінки. У редакторі MS Office - Word виберіть «Вставка - Посилання - Виноска - Внизу сторінки». Посилання в даному випадку з'явиться автоматично. Вам потрібно буде вказати тільки відомості про джерело.
4
Якщо ви використовуєте внутрітекстовие посилання. При використанні подібних посилань бібліографічні зведення та сторінки потрібно вказувати не внизу сторінки, а в круглих дужках після цитати. Мінусом є значне збільшення обсягу тексту. З іншого боку, відразу видно джерело, тобто не доведеться переводити погляд вниз сторінки, тим більше, шукати потрібну запис в кінці всього документ. Даний вид посилань рекомендується використовувати тільки в тому випадку, якщо у вашому рефераті мало посилань.