Як регулювати швидкість обертання кулера.

У багатьох стаціонарних комп'ютерах можна самостійно задавати швидкість обертання вентиляторів. Це дозволяє забезпечити оптимальний рівень шуму, що не перегрів при цьому важливі елементи ПК.
Вам знадобиться
  • - Speed Fan;
  • - AMD Over Drive.
Інструкція
1
Дуже важливо своєчасно виявити неполадки в роботі вентиляторів. Встановіть програму Speed Fan і запустіть її. Зачекайте, поки утиліта збере інформацію про температуру тих пристроїв, до яких підключені датчики. Відкрийте вкладку Readings і подивіться температуру потрібних пристроїв. У нижній частині робочого вікна знайдіть декілька з номерами кольорів. Змініть швидкість обертання потрібного вентилятора, натиснувши кілька разів стрілочку «Вгору» або «Вниз».
2
Якщо ви понизили швидкість обертання лопатей кулера , то почекайте якийсь час, поки встановиться стабільна температура пристрою, до якого прикріплений даний вентилятор. Переконайтеся в тому, що вона не перевищує допустимі норми. Якщо ви не хочете постійно стежити за температурними показниками, то встановіть галочку біля параметра Automatic fan speed. Програма буде автоматично підвищувати швидкість вентилятора в тому випадку, якщо температура наближатиметься до критичної позначки.
3
На жаль, програма Speed Fan підходить для роботи не з усіма моделями материнських плат. В такому випадку рекомендують використовувати утиліту AMD Over Drive. Встановіть та запустіть цю програму. У вікні з попередженням натисніть кнопку Ok. Розгорніть вкладку Performance Control і перейдіть в меню Fan Control.
4
Виставите потрібне значення швидкостей обертання вентиляторів, пересунувши потрібні повзунки. Натисніть кнопку Apply для застосування заданих параметрів. Тепер розгорніть вкладку Preferences і відкрийте меню Settings. Знайдіть пункт Apply my last settings when system boot. Встановіть поруч з ним галочку. Це дозволить програмі автоматично завантажувати задані параметри роботи кулерів. Натисніть кнопку Ok, закрийте програму і перезавантажте комп'ютер.