Як вибрати рубін.

Рубін (лат. Rubinus - червоний) - прозорий коштовний камінь. Домішка хрому надає цьому мінералу червоний колір. У далекій давнині рубін вважався символом життя і любові. Люди вірили, що він володіє магічними властивостями. Як і в колишні часи, з нього створюють різні ювелірні прикраси: кільця, кольє, браслети, підвіски. Щоб правильно вибрати рубін, потрібно добре знати його властивості.
Вам знадобиться
  • - лупа.
Інструкція
1
Для початку визначіться, що ви хочете придбати - сам камінь або ж якесь ювелірна прикраса з ним. У продажу можна знайти огранені рубіни різних розмірів. Великий вибір виробів з рубінами пропонують ювелірні магазини.
2
Дізнайтеся у продавця походження каменю. На російському ринку продаються рубіни з Танзанії, Бірми, Індії, Таїланду та інших країн. Рубін и підрозділяються на штучно вирощені та природні. Відзначимо, що синтетичні рубіни набагато дешевше природних, хоча один від одного зовні нічим не відрізняються.
3
Вага рубінів вимірюється в каратах. 1 карат = 200 міліграм. Найпоширенішими в ювелірних магазинах є мінерали масою від 1 до 20 карата. Найбільший з відомих рубінів володіє масою 2475 карат (459 грамів).
4
Перевірте поверхню каменю за допомогою лупи. За наявності або відсутності дефектів можна визначити чистоту рубіна. За словами фахівців з «Колегії експертів з сертифікації», існують три групи якості рубіна. Перша група якості - це чисті рубіни або з незначними ушкодженнями (точки, дрібні смужки). Друга і третя групи мають більш значні дефекти (домішки інших мінералів, тріщини).
5
Колірний діапазон рубінів досить широкий: від насиченого червоного до світло-червоного. Найбільш цінними вважаються рубіни чисто-червоного кольору з діамантовою огранюванням. Точно колір мінералу можна визначити тільки при денному світлі.
6
Так звані зірчасті рубіни («Астерікс») коштують дорожче звичайних. «Зірчасті» рубіни володіють астеризмом - оптичним ефектом у вигляді зірки з білими променями, який з'являється при висвітленні каменю. Ефект «котячого ока» (переливчастість) також іноді зустрічається у рубінів.
7
Довіртеся своєму почуттю прекрасного. Подивіться кілька примірників. Якщо при виборі рубіна у вас з'явилися сумніви, краще порадитися з продавцем-консультантом або незалежним експертом.