Як робити фокус на предмет. Як зробити фокус на фотоапараті.

Нерідкі випадки, коли на фотографії в зоні різкості знаходиться не той предмет, який потрібен. Це помилка фокусування, яка може трапитися як з нашої вини, так і у зв'язку з поломкою фотоапарата.
Інструкція
1
Процес фокусування дуже важливий. Ця установка оптики визначає, які об'єкти в кадрі будуть знаходитися в зоні різкості. Розмиту фотографію з неточною фокусуванням, якщо це не спеціальна задумка, можна вважати технічним браком. Всі сучаснішою і точніше стають системи фокусування, але, тим не менше, серед техніки масового виробництва існує серйозна кількість некоректно працюючих примірників.
2
Якщо ви використовуєте цифровий дзеркальний фотоапарат або компактну модель, то є цілий ряд способів фокусування. Багато в чому їх застосування залежить від ситуації та об'єкта фокусування.
3
Найзручнішим і швидким способом є автоматичне фокусування. При використанні компакта перейдіть в автоматичний режим, позначається, «А», зеленим трикутником, або предустановку для конкретної ситуації: портретна зйомка, нічна зйомка, діти, тварини і так далі. Затисніть наполовину кнопку спуску. На екрані фотоапарата квадратами будуть вказані об'єкти, що потрапляють в зону різкості. Якщо фотоапарат сфокусувався правильно, Дожміть кнопку до кінця. При неправильному виборі об'єктів спробуйте повторити дії, попередньо трохи змінивши точку зйомки. Ручним режимом фокусування у фотоапаратах даного рівня користуватися не варто, найчастіше це дуже незручно, і ви ризикуєте зробити настройку різкості неправильно.
4
При використанні дзеркальних систем зі змінною оптикою до попереднього варіанту авто фокусування додається функція ручного вибору точки фокусу з автоматичним виміром інших показників, а також стежить фокус для зйомки швидко рухаються об'єктів. Встановіть на тілі фотоапарата і об'єктива відповідні положення перемикачів. Подивіться в видошукач і за допомогою важелів управління пересуньте точку фокусування на потрібний вам об'єкт. Необхідно зауважити, що в сучасних дзеркальних системах все частіше починає застосовуватися технологія Live View. За допомогою даного режиму можна спостерігати за фокусуванням на екрані фотоапарата, при цьому оптичний видошукач не працює. Даний спосіб робить фокусування в темряві більш зручною і дуже допомагає людям зі слабким зором. При зйомці в тьмяному освітленні переконайтеся, що в налаштуваннях фотоапарата включена підсвітка автофокусу.
5
На жаль, багато об'єктиви надходять у продаж не пройшли юстування. Можливо, неполадка фокусування пов'язана з неточністю цієї настройки. Зверніться в офіційний сервіс для діагностики.
6
Є цілий ряд ситуацій, в яких автофокус має властивість помилятися. Пріоритетним для фокусування буде об'єкт, що володіє повторюваним орнаментом і великим контрастом. Наприклад, при наведенні фотоапарата на лева в клітці, автофокус може «зачепитися» за прути клітки, а не за лева. Не вибирайте для фокусування об'єкти, що мають розмір менше, ніж площа точки-маркера. Ознайомтеся з докладним описом цих ситуацій в інструкції вашого фотоапарата.
7
Якщо автоматичне фокусування вийшла з ладу або не може використовуватися в даній сцені, застосуйте ручний режим. В об'єктивах з ультразвуковим мотором для цього достатньо поправити відповідне кільце настройки після напівнатиснення кнопки спуску. Режим фокусування на таких об'єктивах маркується, як A/M, що позначає можливість виробляти ручну (мануальну) настройку, незважаючи на те, що на фотоапараті включений тільки автоматичний режим. У моделях без ультразвукового мотора перед ручним фокусуванням доведеться перевести техніку у відповідний режим управління, найчастіше маркується, як М.