Як навчитися писати сценарії. сценарій документального фільму.

Чому в сучасній Росії знімається так мало хороших фільмів? Причин багато, і одна з них - відсутність по-справжньому якісних сценаріїв. Написати хороший сценарій дуже важко, для цього треба не тільки володіти талантом, а й знати деякі технічні тонкощі сценарної справи.
Інструкція
1
Щоб ваш сценарій хоча б прийняли до розгляду, він повинен відповідати певним вимогам. Зокрема, його необхідно правильно оформити - сценарії , неоформлені потрібним чином, ніхто не стане навіть читати. Для правильного оформлення скористайтеся програмою Clerk, її ви може завантажити за цим посиланням: http://www.screenwriter.ru/clerk/clerk.rar Програма вбудовується в текстовий редактор Microsoft Word і дуже полегшує роботу сценариста. Її єдиний недолік в тому, що вона не працює з Microsoft Office 2007, треба використовувати більш ранні версії - наприклад, Microsoft Office 2003.
2
Важливу роль грає розмір сценарію, він не повинен перевищувати 120 сторінок, оформлених в програмі Clerk. Такий розмір відповідає повноформатного художнього фільму. Намагайтеся не доводити розмір сценарію до максимуму, нехай він складає порядка 100-110 сторінок.
3
Пам'ятайте, що сценарій сильно відрізняється від роману чи будь-якого іншого літературного твору. Якщо в романі автор без праці може передавати переживання героїв, їхні думки, то в сценарії основну роль грає картинка, відеоряд. Ви просто описуєте в теперішньому часі все те, що відбувається на екрані. В деяких випадках думки героя може передавати закадровий голос, але це швидше виняток, ніж правило.
4
Пишіть цікаво, це головне і основне умова. Відбуваються на екрані повинні притягувати глядача, тримати його в напрузі. Якщо на перших 5-10 сторінках сценарію нічого не відбувається, рецензент, що оцінює ваш твір, чи не стане читати його далі.
5
Глядач повинен відпочивати, тому чергуйте напружені і спокійні моменти. Уміння піднімати накал ситуації (і напруга глядача) до максимуму і потім плавно знижувати його, і так раз за разом, є однією з ознак хорошого сценарію.
6
Хороший фільм завжди розповідає про людей - їх пристрастях, конфліктах, переживаннях. Про те, як вони надходять в складній ситуації. При цьому сюжет практично завжди будується за трьохактної схемою: в першій частині ви знайомите глядача із зародженням конфлікту, у другій він досягає свого піку, у третій ситуація тим чи іншим способом дозволяється.
7
Не використовуйте відомі шаблони - тобто все те, що вже не раз використовувалося в фільмах. Шукайте оригінальні ідеї, знаходите нестандартні повороти сюжету. Глядач не повинен мати можливість передбачити, як будуть розвиватися події.
8
Особливу увагу звертайте на опис зовнішності героїв, їх типаж, поведінку. Маленька деталь, якась дія героя можуть сказати про нього більше, ніж кілька сторінок тексту. Наділялися навіть позитивних героїв якимись недоліками, це додає їм життєвості. Наприклад, герой бойовика може не вміти плавати або боятися висоти, його можуть жахати павуки або змії.
9
Обов'язково читайте літературу з сценарної справі, поради досвідчених сценаристів. Багато цінних вказівок ви зможете почерпнути тут: http://www.screenwriter.ru/И не забувайте про те, що ваш перший сценарій з дуже високою ймовірністю буде відхилений. Не сумуйте і не впадайте у відчай - якщо ви вірите в себе, то одного разу у вас все обов'язково вийде.