Як вибрати підлоговий котел.

Підлоговий котел є традиційним пристроєм, який не зазнало серйозних змін за кілька десятків років. До його вибору треба поставитися особливо відповідально.
Інструкція
1
При виборі котла зверніть увагу на його теплообмінник. Ви можете придбати котел , який має теплообмінник, виконаний з чавуну. Він менше піддається корозії. Термін його служби складає декілька десятків років. Такий теплообмінник має і недоліки: даний пристрій дуже крихке. При транспортуванні можуть утворитися мікротріщини. При постійному використанні жорсткої води може відбутися руйнування теплообмінника в результаті локальних перегрівів.
2
Широке поширення отримали сталеві котли. Вони мають меншу вагу і не бояться ударів при транспортуванні. Однак при неправильно експлуатації сталевий теплообмінник може корродировать. Для його роботи необхідно створити нормальні умови. Температура в котлі не повинна падати нижче температури «точки роси».
3
Підлогові газові котли прийнято розділяти на дві основні групи: з атмосферними і з надувними пальниками. До першої групи належать дешеві і тихі в роботі пристрою. Прилади, які мають надувні пальники відрізняються більшим ККД і високою вартістю. На такі котли можна встановити пальники, які працюють на газу або рідкому паливі. Атмосферний пальник є невід'ємною частиною котла і входить в його вартість. Надувну пальник ви можете придбати окремо. Вартість її зазвичай не входить в ціну котла.
4
Підлогові газові котли, які мають атмосферну пальник, володіють потужністю від 10 до 80 кВт. Моделі, які мають надувні пальники, володіють потужністю в кілька тисяч кВт. В даному питанні вам в першу чергу потрібно вирішити, яке приміщення ви будете опалювати. Тільки після цього переходите до вибору оптимального по потужності варіанта для опалення. Для невеликого заміського будиночка рекомендується використовувати котли з атмосферними пальниками. Для великої будівлі краще підійдуть котли з надувним пальником.