Як розрахувати кількість петель на шкарпетки. Як зшити з спідниці шапку для ляльки.

Правило про сім отмеров допомагає не тільки при кроєння та шиття. Точно розрахувати число петель перед початком в'язання необхідно, щоб виріб не довелося перев'язувати. Розумно зробити повний розрахунок всього виробу. Якщо у виробі окремі ділянки будуть пов'язані різними малюнками, необхідно зробити розрахунок для кожного зразка в'язки.
Вам знадобиться
  • Пряжа, набір з п'яти прямих спиць, обмежувачі для спиць.
Інструкція
1
Перед початком в'язання зніміть необхідні мірки. Виміряйте гомілку в тому місці, до якого ви хочете зв'язати носок. Запишіть результат вимірювань - S см. Такий розмір гумка готового носка повинна мати в нерозтягнутому стані.
2
Виміряйте найбільший обхват стопи по підйому, кісточках і через п'яту. До цього розміру в'язане полотно готового носка повинно розтягуватися, щоб носок не довелося надягати з працею. Запишіть результат вимірювань - М см.
3
Зв'яжіть зразки всіх малюнків і гумки, вибраних вами для майбутнього виробу. Якщо пов'язаний зразок здається вам занадто щільним, візьміть спиці на номер більше. Якщо ж зразок вийшов надто пухким, замініть спиці на більш тонкі. Отпарьте пов'язані зразки праскою через вологу тканину. Намагайтеся, щоб зразок зберіг форму прямокутника.
4
Виміряйте ширину готового зразка. Число петель зразка = N СМХ = S СМХ - число петель для початку в'язання N см - ширина пов'язаного образцаS см - обхват гомілки в сантиметрах, відміряний в п.1
5
Для визначення числа петель для першого ряду носка розділіть обхват гомілки S см на ширину пов'язаного зразка N см і отримане число помножте на число петель зразка. Скоректуйте отримане число так, щоб кількість петель ділилося на чотири.
6
Наберіть отримане кількість петель на спиці. Щоб край вироби не вийшов стягнутим, для набору першого ряду складіть робочу нитку вдвічі. Розподіліть петлі по чотирьох спиць і в'яжіть до початку п'яти.
7
При виборі візерунка з декількох кольорових ниток вам доведеться відмовитися від кругового в'язання. У цьому випадку розрахункова кількість петель потрібно збільшити на дві кромочні петлі. Шов краще робити на внутрішній стороні носка. Якщо ви хочете зв'язати довгі шкарпетки , то при вив'язування гумки зменшіть число петель по 1-2 петлі на кожній спиці.
8
Перед вив'язування п'яти перевірте, чи можна розтягнути гумку до розміру М см (п.2). Зв'яжіть п'яту на петлях з двох спиць. Вив'язувати п'яту будь-яким зручним і придатним до вибраному малюнку способом.
9
Наберіть по краях отриманої п'яти петлі. На спицях повинно виявитися на 2-4 петлі більше, ніж перед початком вив'язування п'яти. Якщо ви в'яжете на ногу з високим підйомом, то додаткових петель має бути 4-6.
10
Продовжуйте в'язання на чотирьох спицях до початку вив'язування миска. Вивяжіте мисок, рівномірно збавляючи петлі. Шкарпетки можна пов'язати різними способами, але завжди правильний розрахунок петель забезпечить отримання потрібного розміру готового виробу.