Як зшити дитячу хутряну шапку.

Іноді в будинку залишаються після шиття невеликі шматочки натурального хутра. Ці шматочки можна не викидати, а виготовити з них дитячу шапочку. Для такого виробу хутро необов'язково повинен бути однакового забарвлення і вичинки. З успіхом можна комбінувати різні за відтінками і довжині ворсу шкурки. Класичною моделлю дитячої шапочки можна вважати капор. Він щільно прилягає до голови і добре закриває вушка дитини.
Вам знадобиться
  • - натуральне хутро;
  • - тканина на підкладку і утеплювач;
  • - голка, лезо, нитки.
Інструкція
1
Побудуйте за схемою на аркуші паперу креслення викрійки у натуральну величину. Враховуйте, що схема приведена на 55 розмір без припусків на шви. Виріжете лекало. Якщо вам потрібно змінити викрійку на один розмір, додайте 1 см по потиличному шву.
2
Підготуйте до розкрою шкурки. Розгладьте поверхню шкурки, зволоживши шкіряний шар з пульверизатора. Можете трохи розтягнути шкурку, прикріпивши її до дошки гвоздиками або шпильками. Шкірка повинна повністю висохнути. Не варто сушити хутро на сонці або біля опалювальних приладів. Це може зіпсувати шкіряний шар.
3
Розкладіть лекала. Зніміть сухі шкурки і покладіть їх на столі міздрею вгору. Враховуйте напрям ворсу. В капорі хутро має йти знизу вгору. Або від особи до потилиці. Паперову викрійку розмістіть на шкірці і обведіть ручкою. Якщо ви будете зшивати деталі на спеціальній скорняжной машинці, то зробіть припуски на шви. Якщо шкурки маленькі, спочатку зшийте їх для отримання потрібного розміру.
4
Розкроїте хутро. Не користуйтеся для вирізання деталей ножицями. Вони можуть пошкодити ворс. Краще кроїти гострим ножем або лезом бритви, намагаючись різати тільки шкіряний шар. Готові деталі складіть разом хутром всередину.
5
Сшейте хутряні деталі швом «через край» або «хрестиком» відгинаючи ворс, щоб не захоплювати його в шов. Спочатку виконайте виточки, а потім потиличний шов. Частота стібків і ширина шва залежить від товщини шкурки. Після сточування розправте шов і з лицьового боку голкою витягніть весь ворс.
6
Виконайте підкладку для шапочки. За лекалами верху викроїте деталі підкладки з ватину і підкладкової тканини. Додайте до лекалами припуски на шви 0,7-1см. Підкладку стачайте в тій же послідовності, як і хутряні деталі. Залиште в шві потиличної частині невеликий розріз. Через нього шапка буде вивертатися. Зберіть разом деталі верху і підкладку.
7
Краї шапочки підшийте потайними стежками вздовж підкладки, захоплюючи виворітну сторону хутра. Виверніть шапку і зашейте розріз на підкладці вручну потайними стежками. Готову шапочку струсіть, а хутро розчешіть, щоб він став пухнастим.
Зверніть увагу
Якщо шматочки хутра невеликі, то намагайтеся скомпонувати їх таким чином, щоб найбільш густий і красивий ворс опинився на передній частині шапочки.