Як розібратися в BIOS.

BIOS (Basic Input/Output System - "Базова система введення/виведення") можна представити як аналог тієї операційної системи, яку використовує користувач при роботі на комп'ютері (наприклад, Windows). Але призначена ця система не для людини, а для самого комп'ютера - на тому етапі початку роботи, коли Windows ще не завантажена, комп'ютер за допомогою BIOS здійснює перевірку обладнання, а потім запускає основну операційну систему. Цей базовий набір мікропрограм має панель управління, в яку зібрані всі його настройки. Будь-який з нас, хто освоїть настройки BIOS, може сміливо писати про себе в будь-анкеті: "просунутий користувач комп'ютера".

Інструкція
1
Найчастіше настільні комп'ютери в Росії купуються в спеціалізованих магазинах, де їх збирають з вибраних покупцем складових частин. Якщо вам потрібно розібратися в BIOS саме такого комп'ютера, то скористайтеся брошурою з описом материнської плати. Зазвичай коробку з цією книжкою і деякими додатковими приналежностями віддають покупцеві разом з комп'ютером. У цьому описі наводиться інформація про BIOS саме тієї системи, яка використана в вашому комп'ютері, можливі лише незначні відмінності, пов'язані з використовуваної версією базової системи введення/виводу. Такий варіант вивчення зручний тим наявністю можливості звіряти те, що бачите на екрані з друкованими поясненнями. А основний недолік полягає у мові опису - більшість з них видано англійською мовою.
2
Завантажте з сайту виробника материнської плати вашого комп'ютера електронний аналог описаної в першому кроці брошури. Дізнатися фірмову приналежність і точна назва цієї плати можна в товарному чеку комп'ютера, а можна прочитати її безпосередньо на самому пристрої або скористатися якою-небудь програмою, яка складає звіт про використаний в комп'ютері "залозі" (наприклад, AIDA). Цю маркування введіть в будь-яку пошукову систему і отримаєте посилання на сайт виробника. Кожен такий веб-ресурс має свій власний пошуковий механізм, за допомогою якого знайдіть посилання на завантаження і закачайте опис, що належить до вашої моделі материнської плати. Недолік цього варіанту вивчення BIOS в порівнянні з описаним в попередньому кроці полягає у тому, що ви не зможете використовувати опис в електронному вигляді в той момент, коли на екран виведені настройки базової системи введення/виводу.
3
Відшукайте в інтернеті небудь спеціалізований ресурс, який збирає і розміщує на своїх сторінках систематизовану інформацію про різних версіях і особливості використання BIOS. Наприклад, це можуть бути російськомовні сайтиhttp ://probios.ruіліhttp ://pc-bios.net. Позитивне відмінність цього способу вивчення базової системи у використанні рідної мови, можливості поставити запитання і отримати відповідь і у відсутності необхідності самостійно розшукувати вже зібрані матеріали. А основний недолік залишається тим же, що і в попередньому варіанті - неможливість переглядати ці матеріали при відкритій панелі налаштувань BIOS.