Як зв'язати шапку для ляльки.

Лялька для малюка значить дуже багато. У грі з нею дитина засвоює багато навички, які знадобляться йому в житті. Наприклад, він запам'ятовує, в якій послідовності потрібно одягатися на прогулянку. У ляльки будуть ті самі речі, що й у малюка - колготки, чобітки, курточка, шапка. Виготовлення дидактичного зимового комплекту можна почати з шапочки. Лялькову одяг краще в'язати гачком.
Вам знадобиться
  • - залишки ниток;
  • - гачок по товщині ниток;
  • - лялька.
Інструкція
1
Подумайте, яку шапку ви хочете пов'язати. У ляльки може бути беретик, шапочка-панчіх, шапочка-шолом з козирком або без. Дуже добре, якщо у вас достатньо однакових ниток, щоб зробити потім шарфик і рукавиці в тон шапочці. Дитина повинна засвоювати не тільки послідовність одягання, але і вчитися розуміти, які речі підходять один до одного, а які ні. Якщо дитина маленька, лялькову шапку краще зробити на зав'язках, щоб вона не загубилася на вулиці. Тому зв'яжіть шапочку по типу чепчика.
2
Така шапка складається всього з однієї деталі. Вона являє собою прямокутник. Довжина його - окружність особи ляльки , а ширина - відстань від нижньої частини щоки до середини потилиці. Велика точність тут не обов'язкова. Якщо прямокутник вийде занадто широким, можна буде зробити відворот і прикрасити його простеньким мереживом. Можна і присборить шапку по нижній лінії.
3
Почніть в'язати прямокутник з однією з коротких сторін. Наберіть ланцюжок з повітряних петель. Зробіть петлю на підйом і в'яжіть стовпчиками без накиду. Для лялькового одягу це найбільш зручний вид в'язки, особливо якщо лялька маленька. Малюнок виходить досить щільним і рівним. Одяг на великих ляльок може бути пов'язана будь-яким візерунком, в тому числі і ажурним.
4
В'яжіть шапку по прямій на потрібну довжину. Періодично приміряйте своє творіння на ляльку. Уявіть собі, що ви одягаєте ляльці на голови короткий шарфик, кінці якого повинні виявитися точно під підборіддям.
5
Готову смужку складіть навпіл, поєднавши короткі краю. Зшийте задній шов або закрийте його гачком. Зшивайте по вивороту. Якщо ж ви закриваєте шов гачком, то можна зробити і декоративний ряд. У кожному разі такі операції виконуються на лицьовій стороні.
6
До відкритих кутах получившегося подвійного прямокутника прив'яжіть зав'язки. Вони являють собою просто шнурочки з повітряних петель. Однак можна зробити і застібку, якщо ці кути змикаються прямо під підборіддям. На один пришийте невелику гудзик, на іншому зробіть повітряну петлю.
7
Шапочку можна прикрасити. Обв'яжіть її контрастною ниткою такими ж стовпчиками. Для маленької ляльки цього буде достатньо. По краю великий шапочки можна зробити зубчики.
8
Зробіть пензлик. Складіть нитку в кілька разів, перев'яжіть її на одному з згинів. Другий вузол зробіть на відстані 0,5 см від цього згину, охопивши ниткою весь пучок. Вільні кінці рівно обріжте .. Від кута шапочки зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель і прив'яжіть пензлик.