Як відформатувати диск з дискети.

Відформатувати жорсткий диск комп'ютера або його конкретні розділи можна масою способів. У більшості випадків можна навіть обійтися без установки додаткових програм. На жаль, деякі методи доступні тільки за наявності певних пристроїв.
Вам знадобиться
  • - Floppy-привід;
  • - дискета.
Інструкція
1
При роботі з порівняно старими комп'ютерами нерідко використовують Floppy- диск ети для завантаження DOS-режиму. Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і знайдіть іконку встановленого Floppy-приводу. Вставте в нього будь-яку робочу диск ету. Клацніть правою кнопкою миші по іконці і виберіть пункт «Форматувати».
2
Встановіть галочку поруч з пунктом "Створення завантажувального диск а MS-DOS» та натисніть кнопку «Почати». Після завершення цього процесу ваша завантажувальна диск ета буде готова до роботи.
3
Коли виникла необхідність відформатувати розділ жорсткого диск а, вставте диск ету в Floppy-привід і включіть комп'ютер. Відкрийте меню BIOS, натиснувши потрібну функціональну клавішу, передбачену виробниками материнської плати комп'ютера. Виберіть меню Advanced Setup або Boot Options. Знайдіть пункт First Boot Device і встановіть для нього параметр Floppy. Це необхідно для запуску диск ети до входу в операційну систему.
4
Збережіть параметри меню BIOS і перезавантажте комп'ютер. Через деякий час запуститься програма, записана раніше на диск ету, і на екрані відобразиться вікно командного рядка. Введіть рядок format X: і натисніть клавішу Enter. В даному випадку X - це буква того розділу диск а, який буде відформатований. Якщо вам потрібно повністю видалити інформацію з жорсткого диск а, то виконайте команду format кілька разів, вказавши черзі всі розділи вінчестера.
Зверніть увагу
Для доступу до командного рядка в DOS-режимі можна використовувати диски відновлення системи. Цей спосіб актуальний для комп'ютерів, в яких немає Floppy-приводу.
Корисна порада
Якщо вам необхідно змінити файлову систему диска після форматування, то введіть команду format C:/NTFS (FAT32).