Як опалити котедж.

Система опалення для котеджу може бути декількох типів. Один з найбільш зручних і економічних - це установка газового котла. Якщо у вас є така можливість, обов'язково її використовуйте, опалити котедж за допомогою газу можна таким способом.
Вам знадобиться
 • - газовий або твердопаливний котел;
 • - радіатори;
 • - фітинги та арматура;
 • - труби;
 • - комплект інструментів для спайки труб;
 • - комплекс сантехнічних інструментів;
 • - перфорована електродриль;
 • - болгарка.
Інструкція
1
Першим ділом встановіть котел. Якщо у вас котел навісного типу, то скористайтеся анкерними кріпленнями. Для цього просвердлите в стіні отвори на рівні кріплень котла, дотримуючись вимог по висоті газового приладу. Якщо у вас котел підлогового типу, то підготуйте майданчик для його установки. Площадка повинна бути строго горизонтальною і мати жорстку основу.
2
Якщо у вас котел турбированного типу, тобто продукти згоряння примусово виходять через зовнішню стіну, то виконайте відповідні отвір в сіні для виходу труби. Зазори в стіні можна заповнити монтажною піною. Для котла димохідного типу потрібно побудувати димовентиляційних каналів; обов'язково скористайтеся технічною документацією СНиП - 2.0 «Газопостачання».
3
Проведіть монтаж радіаторів під підвіконнями в кожній кімнаті. Для цього в стіні просвердлите отвори і встановіть кріплення. Кріплення для радіаторів з алюмінію, латуні або біметалу виконуються по трикутної схемою: два зверху, один знизу. Для радіаторів з чавуну або сталі, використовуйте посилені кріплення по чотирикутної схемою: два зверху, два знизу.
4
Використовуючи ущільнювальну стрічку ФУМ або клоччя з фарбою (у випадку з радіаторами старого зразка), закрутіть глухі торцеві футорки, включаючи скидні краники Маєвського. На торцеві футорки подачі і обратки накрутите накидні штуцера без ущільнювача.
5
У місцях перетину перегородок трубопроводом, розробіть відповідні отвори. Діаметр отворів повинен бути в два і більше рази більше труби, так як вам належить вирівнювати систему опалення.
6
Використовуючи паяльник для поліпропіленових труб, зробіть обв'язку котла і радіаторів. Запакуйте всі з'єднання.
7
Якщо у вас система опалення з природною циркуляцією, стежте за нахилом труб по площині до котельної установки 0,1-0,7 градусів на метр. Щоб нагнітати воду в котел в системі опалення примусової циркуляції, встановіть на обратку насосну установку.
8
Готову опалювальну систему заповніть водою. Звертайте увагу на тиск води в системі. Якщо на котлі є манометр, то робочий тиск приладу повинне знаходитися в зеленій зоні манометра.
9
Щоб підключити котел, зверніться в газову службу.
Витрати на опалення будинку досить значні, тому важливо вчасно задуматися про те, як можна їх знизити. Одного разу вкладені в систему опалення кошти з лишком окупляться за кілька років, надійність і економічність її роботи при цьому залежить від якості обладнання і матеріалів, а також кваліфікації фахівців, які виконують роботу.
Вам знадобиться
 • - матеріали для утеплення;
 • - фахівці з встановлення;
 • - котельне обладнання;
 • - труби, фітинги, радіатори і т.д.
Інструкція
1
Насамперед подбайте про утеплення будинку. Незалежно від того, яку систему опалення ви оберете, від утеплення багато в чому будуть залежати загальні витрати на опалення.
2
Щоб утеплити стіни, обейте їх рейками в шаховому порядку. Виріжте з листів утеплювача прямокутники, трохи більше одержані вікон. Вставте їх між рейками, зверху закрийте пароізоляційним матеріалом, закріпивши його степлером. Закінчите утеплення стін гіпсокартонними або фанерними листами.
3
Утеплення підлоги проводите тим же способом або за допомогою бетонної стяжки. Наливні підлоги або стяжка прекрасно заповнюють всі щілини і забезпечують якісну теплоізоляцію.
4
Встановіть теплозберігаючі пластикові вікна, замініть двері. Дуже хороший результат дасть заміна скла у вікнах на нізкоеміссионниє. Завдяки спеціальному покриттю тепло не йде на вулицю, а відбивається назад в приміщення.
5
Необов'язково утеплювати весь будинок, досить дізнатися слабкі місця, через які йде тепло. Для цього проведіть перевірку тепловізором. Зверніться до спеціалізованої фірми або візьміть портативну термокамеру напрокат. Сфотографувавши будинок зовні в холодний день, ви побачите червоні плями, наприклад, між стіною і дахом - значить, утеплювати треба саме цей стик.
6
Після того як ви будете впевнені в хорошому теплозбереженні вашого будинку, вивчіть можливі системи опалення. Якщо є можливість підключити будинок до магістрального газопостачання, обов'язково скористайтеся - це один з найдешевших видів палива.
7
При неможливості підключитися до природного газу зверніть увагу на подачу скрапленого газу від газобалонної системи типу GOK або підземного газгольдера. Такий варіант буде дорожче, ніж природний газ, але дешевше дизельного палива або електрики.
8
Невеликий будинок спробуйте опалити за допомогою котла на дровах і вугіллі. При цьому врахуйте, що вугілля або дрова доведеться постійно заготовлювати, а робота грубником стане вашою постійною обов'язком.