Як скласти передавальний акт.

Акт передачі - це папір, який складається при передачі рухомого або нерухомого майна, послуги. Передавальний акт дозволяє ще на стадії підписання документів врегулювати відносини між сторонами, а також його використовують при вирішенні спірних ситуацій. Найчастіше ми стикаємося з актом передачі, коли купуємо/продаємо нерухомість або оформляємо договір найму.
Інструкція
1
Передавальний акт складається в довільній формі. Для нього немає встановлених правил, але існують рекомендації, які допоможуть запобігти можливим проблемам в майбутньому.
2
Перший пункт документа повинен містити відомості про те, до якого договором відноситься даний акт: дату підписання договору та його номер (якщо він є). Посилання на договір потрібна для виключення сумнівів у тому, що акт відноситься саме до нього. В цьому ж пункті міститься дата складання акта, повноваження осіб, які його підписують.
3
Вкажіть дані сторін. Якщо це фізичні особи, то в цьому пункті пишуться їх ПІБ та адреси, паспортні дані. Якщо укладається акт передачі на об'єкт нерухомості, то потрібно вказати його адресу.
4
Опишіть об'єкт передачі, це дуже важливо. Якщо мова йде про нерухомість, потрібно детально і чітко описати її стан. В акті відображається все: стан стін, підлоги, стель, вікон і дверей, сантехніки та меблів (якщо є). Обов'язково потрібно вказати всі наявні недоліки. Не потрібно обмежувати себе в кількості написаного: чим конкретніше все буде описано, тим менше причин для виникнення суперечок між сторонами.
5
Не обов'язково писати в акті про відсутність чого-небудь у переданого об'єкта. Ви можете не відображати в документі відсутність меблювання квартири або пластикових склопакетів, але те, що мається, потрібно описати обов'язково! Виходить наступне: якщо в квартирі немає меблів, про це писати не потрібно, а якщо меблі мається - докладно опишіть кожен предмет.
6
Обов'язково включіть в передавальний акт строчку про оплату. Потрібно вказати, що оплата за договором проведена в повному обсязі, об'єкт передано в задовільному стані, і сторони не мають претензій один до одного з його технічного стану.
7
Завершується акт передачі підписами сторін.