Як замінити дошку в ламінаті.

Ламінат - досить міцне і надійне підлогове покриття. При правильній експлуатації він може прослужити більше 10 років. Тому ремонт йому потрібно досить рідко. Однак, іноді може виникнути необхідність замінити одну-дві дошки.
Вам знадобиться
  • - нова дошка;
  • - дискова пила;
  • - стамеска;
  • - олівець;
  • - дерев'яний брусок;
  • - пилосос;
  • - напилок;
  • - клей
Інструкція
1
Підберіть підходящу дошку для заміни. Нова дошка повинна повністю збігатися за кольором і фактурою зі старим покриттям підлоги. Дуже добре, якщо у вас при укладанні підлоги залишилася «запасна» дошка. Якщо ні - будьте готові до того, що вам доведеться об'їздити кілька магазинів і ринків будівельних матеріалів.
2
Залиште нову дошку в приміщенні, як мінімум, на дві доби для адаптації.
3
Зробіть розмітку кордонів пошкодженої дошки. Відступите від їх кутів на 2-3 міліметра, щоб не пошкодити сусідні дошки. Проведіть з отриманих точок лінії під кутом в 45 градусів. З'єднайте вершини утворилися трикутників.
4
Зробіть пропили по нанесеним лініях за допомогою дискової пилки або болгарки. Глибина пропила повинна відповідати товщині ламінату.
5
Демонтуйте дошку за допомогою молотка, стамески та дерев'яного бруска. Для цього необхідно акуратно перерубати перемички в кожному кутку за допомогою стамески. Потім вставте інструмент в місце пропила і постукайте по ньому молотком, підклавши дерев'яний брус. Вийміть всі сегменти пошкодженої дошки.
6
Акуратно очистіть усі гребені і пази. При необхідності, видаліть залишки клею і деревних волокон за допомогою стамески. Ретельно приберіть пил за допомогою пилососа.
7
Візьміть нову дошку і зріжте нижню частину паза. Видаліть торцевої шип. Для того щоб поздовжній шип легко увійшов в паз, рекомендується трохи обробити його напилком.
8
Переконайтеся в тому, що нова дошка добре лягає на підготовлене місце. При необхідності ще раз обробіть шипи.
9
Акуратно нанесіть клей по периметру нової дошки, ретельно розподіливши його по всіх контактирующим поверхням. Укладіть дошку на місце. Встановіть вантаж і залиште його на 12-15 годин.