Як знайти число протонів і нейтронів.

Протони і нейтрони, що містяться в атомному ядрі, називають нуклонами. Оскільки практично вся маса атома зосереджена в його ядрі, то масове число атома означає кількість нуклонів в ядрі. За допомогою періодичної таблиці хімічних елементів Менделєєва можна знайти кількість протонів і нейтронів. Для цього також можна використовувати інші методики.
Вам знадобиться
  • - періодична таблиця хімічних елементів Менделєєва;
  • - заряд протона;
  • - позначення хімічних елементів.
Інструкція
1
Кожному атому речовини відповідає елемент періодичної таблиці Менделєєва. Знайдіть такий елемент для атома, кількість протонів і нейтронів в ядрі якого потрібно знайти. Визначте атомну масу цього елемента. Вона знаходиться в нижній частині осередку, де розташований хімічний елемент. Якщо масове число представлено дробовим значенням, округлятимете його до цілих. Це число буде дорівнює кількості нуклонів в атомі. Наприклад, визначте атомну масу магнію. Знайдіть цей елемент в періодичній таблиці, він має позначення Mg. Його масове число одно 24,305. Округліть його до цілого і отримаєте 24. Це означає, що кількість протонів і нейтронів (нуклонів) в ядрі атома цього елемента дорівнює 24.
2
Визначте кількість протонів в ядрі атома. Для цього знайдіть його в періодичній таблиці хімічних елементів. У верхній частині осередку елемента відзначений його порядковий номер за рахунком в таблиці. Це і є кількість протонів в ядрі атома досліджуваного елемента. Наприклад, порядковий номер магнію (Mg) дорівнює 12. Це означає, що в його ядрі міститься 12 протонів .
3
Іноді відомий тільки заряд ядра в кулонах, тоді, для того щоб знайти кількість протонів , поділіть це число на заряд одного протона, який дорівнює 1,6022 • 10 ^ -19 Кулона. Наприклад, якщо відомо, що заряд ядра складає 35,2 • 10 ^ -19 Кулона, то поділивши його на 1,6022 • 10 ^ -19 отримаєте число, приблизно рівну 22. Це означає, що в ядрі даного атома знаходиться 2 протона.
4
Після визначення кількості протонів знайдіть кількість нейтронів в ядрі. Для цього від відносної атомної маси ядра, знайденої за допомогою періодичної таблиці хімічних елементів, відніміть кількість протонів , що містяться в ядрі. Оскільки крім нейтронів інших важких частинок в ядрі атома не міститься, це і буде число нейтронів. Наприклад, якщо потрібно знайти кількість протонів і нейтронів в ядрі фосфору (Р), знайдіть його в періодичній таблиці, визначте масове число і порядковий номер елемента. Масове число фосфору одно 30,97376? 31, а порядковий номер 15. Це означає, що в ядрі атома цього хімічного елемента міститься 15 протонів і 31-15 = 16 нейтронів.