Як визначити сказ у кішки.

Якщо ваша улюблена кішка веде себе дивно, з нею явно щось не так, треба виключити таке небезпечне захворювання, як сказ. Ця хвороба дуже заразна і може передаватися від тварини до людини. Які ознаки сказу у кішки?
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - допомога ветеринара.
Інструкція
1
Поспостерігайте за своїм домашнім тваринам. При сказі періоди млявості і відмови від їжі змінюються сильним занепокоєнням, агресивною поведінкою. Кішки можуть кусатися і дряпатися, заковтувати різні предмети, наприклад, камені, ганчірки, тріски. Звична їжа може викликати роздратування. Перевірте, як ваш вихованець реагує на яскраве світло або гучний звук. Якщо подібні подразники ведуть до посилення агресивності, це ознака сказу.
2
Запропонуйте кішці воду. При сказі виникає спазм мускулатури глотки, тому пити вона не може, а лише кашляє і упускає слину. Язик висунутий і безвольно висить. Вихованець робить руху горлом, наче хоче щось проковтнути або виплюнути. Загляньте тварині в очі - при хворобі можна спостерігати косоокість і каламутність зіниць.
3
Якщо ваша кішка стала незвично лагідною, це, на жаль, може бути ознакою сказу. Будьте обережні - період спокою змінюється агресією, а укуси скаженої тварини можуть призвести до зараження.
4
Слідкуйте за стільцем кішки. Атипові форми сказу можуть виражатися в блювоті і кривавому проносі. Якщо раніше у вашої улюблениці не було проблем з шлунково-кишковим трактом, насторожитеся.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CVv7LToXEHg
Зверніть увагу
На жаль, сказ не лікується. Щоб уникнути небезпеки зараження, необхідно щорічно проводити вакцинацію тварини. Якщо ж кішка все ж захворіла на сказ, що буває при укусі носієм захворювання, то її доведеться приспати. Господар же має бути готовий до лікування в лікарні чи поліклініці, яке полягає в щепленнях.
Корисна порада
Якими б явними були ознаки сказу у кішки, поставити остаточний діагноз може тільки ветеринар. Для цього знадобиться спостереження за твариною і лабораторні дослідження. При появі перших же симптомів негайно везіть кішку у ветеринарну клініку або викликайте лікаря додому.