Як дізнатися тиск.

Артеріальна гіпертонія стоїть в ряду найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи. На жаль, багато людей не знають про підвищення у них тиску і вчасно не починають лікування. Тому кожній людині, особливо в літньому віці, рекомендується навчитися вимірювати тиск самому.
Інструкція
1
Оптимальний тиск відповідає 120/80 мм рт. ст. Ця величина може коливатися в залежності від віку і тренованості людини. Показники вище 135/85 мм рт. ст. вважаються підвищеними.
2
Щоб дізнатися свій артеріальний тиск, його можна виміряти тонометром. Перед процедурою не можна пити збуджуючі напої, як кава, міцний чай, спиртне. Краща поза для правильного вимірювання тиску - лежачи, але можна просто сісти, злегка зігнути в лікті руку і покласти її на стіл на рівні грудей.
3
Перевірити, щоб в манжетке не було залишків повітря, і одягнути її на оголену руку вище ліктьового згину на 2-3 см. Фонендоскоп прикладають до ліктьової ямки.
4
Закривають клапан і накачують манжетку рівномірними стискають рухами груші. Після підняття стрілки до передбачуваного рівня, починають повільно стравлювати повітря.
5
Спостерігають за опусканням стрілки на приладі і слухають тони. Перші удари пульсу вказують на величину систолічного артеріального тиску, а останні - діастолічного.
6
Так як показання на різних руках часто відрізняються, то потрібно виміряти тиск і на другій руці. Під час процедури треба перебувати в розслабленому стані, не розмовляти, не чіпати манжетку.
7
Дуже зручно вимірювати артеріальний тиск людини за допомогою автоматичного тонометра. Треба тільки надіти манжетку і натиснути кнопку. Все інше апарат зробить сам. Верхнє і нижнє показання тиску з'являться на екрані. Є прилади для вимірювання артеріального тиску на зап'ясті.
Для деяких людей дуже важливо контролювати залишок грошових коштів на балансі. Абоненти стільникового оператора «Мегафон» можуть отримати інформацію про стан особового рахунку різними способами.
Інструкція
1
Щоб дізнатися баланс вашого особового рахунку, скористайтеся спеціальною USSD-командою. Для цього наберіть зі свого телефону: * 100 # та клавішу виклику. На дисплеї вашого телефону висвітитися сервісне повідомлення з потрібною вам інформацією.
2
Також дізнатися баланс ви можете за допомогою послуги «Сервіс-гід». Для цього зайдіть на офіційний сайт стільникового оператора, в правому верхньому куті знайдіть напис «Сервіс-гід», клікніть на неї. Перед вами відкриється вікно, де необхідно буде вказати номер і пароль, який ви повинні зареєструвати раніше. Ввівши ці дані, натисніть «Увійти». Відкриється сторінка, яка міститиме інформацію про стан вашого особового рахунку.
3
Дізнатися про стан особового рахунку ви можете, зателефонувавши на лінію обслуговування абонентів за номером 0500. Прослухайте автоинформатора і дійте його вказівкам; або ж зв'яжіться з оператором, натиснувши клавішу «0».
4
Також отримати інформацію ви можете в найближчому офісі стільникової компанії «Мегафон». Для цього ви повинні мати при собі сім-карту або ж знати номер свого мобільного телефону.
5
Щоб дізнатися стан особового рахунку іншого абонента, наприклад вашого рідного людини, скористайтеся послугою «Баланс близьких». Дана опція доступна для всіх тарифних планів, крім тих, які є корпоративними. Послуга надається безкоштовно.
6
Щоб підключити послугу «Баланс близьких» відправте повідомлення на номер 000006 з того номера, баланс якого надалі ви будете перевіряти. В тексті смс вкажіть наступний текст: + (ваш десятизначний номер). Або ж просто скористайтеся USSD-командою: * 438 * 1 * ваш номер телефону # і клавіша виклику. Після цього ви можете контролювати баланс за допомогою USSD-команди: * 100 * десятизначний номер «підопічного» # і клавіша виклику.