Як розрахувати балку перекриття. допустимий прогин балки.

Дерев'яні балкові перекриття - найекономічніший варіант для будинку. Вони дуже легкі в монтажі, та й при виготовленні. Порівняно із залізобетонними і зі сталевими балками у дерев'яних низька теплопровідність. Але будь-які балки слід уважно розрахувати і встановити.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - калькулятор;
  • - рубанок.
Інструкція
1
Розрахуйте міцність на вигин перерізу, враховуючи співвідношення 5: 7, що означає - якщо берете в висоту балку 7 заходів, то в ширину треба взяти 5 заходів. Балка з таким співвідношенням буде дуже міцною як на кручення, так і на вигин. Знайте: якщо взяти ширину більше, ніж висота балки, то з'явиться зайвий прогин. Якщо взяти навпаки, то з'явиться вигин в сторону.
2
Допустимий прогин балки перекриття вважайте виходячи з такого співвідношення - 1/200 або 1/300 від довжини балки. Приміром, якщо взяти балку , довжина якої 600 метрів, то після розрахунків ми отримаємо, що прогин становить 2 або 3 сантиметри.
3
Рубанком підточить балку зі сторони, якій балка звертається вниз, на величину допустимого прогину. Тобто надайте їй свого роду вид арки. Так ви досягнете того, що стеля не опускатиметься вниз «бульбашкою», адже посередині балка стане тонше, а по краях залишиться все як і раніше.
4
Встановіть балку - відразу видно, що вона дугою вигнута до верху. Так буде не постійно, від дії навантажень балка перекриття випрямиться.
5
Врахуйте власну вагу балки, адже він теж дає навантаження. Для міжповерхових перекриттів вибирайте балки з навантаженням ваги 190кг/м2, але не більше 220 кг/м2, навантаження експлуатаційна (тимчасова) - 200 кг/м2. Укладайте балки перекриття по перетину прольоту, який коротше. Крок монтажу дорівнює кроку установки каркасних стійок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7G3vwuLIcnI
Зверніть увагу
Не робіть балки перекриття більше 20-30 сантиметрів, щоб не отримати товщину перекриття 0,5 метра - це нераціональне використання простору, що будується.
Корисна порада
Варто відзначити, що оптимальний проліт (з урахуванням, що балка дерев'яна) приймається не менше 2,5 метра, але не більше 4 метрів. Балки, які ви поклали поруч і вони однієї висоти свої навантаження підсумовують. Щоб перекриття витримували більше навантаження, укладайте балки по вертикалі, тобто одна на іншу і не забувайте скріплювати між собою.