Як лікувати запалення язика.

Глоссит - запалення тканин мови. Буває як поверхневим, так і глибоким. Може бути самостійним захворюванням, але найчастіше - це симптом якогось загального захворювання організму. Розрізняють більш десятка форм даного захворювання, як вимагають хірургічного втручання (флегмонозний, глибокий), так і є вродженою патологією, яка потребує лікування. Глоссит характеризується зміною кольору і розміру мови, її печінням, трудністю при пережовуванні їжі, мови і ковтанні.
Вам знадобиться
  • - антибіотики;
  • - протизапальні засоби;
  • - антисептики;
  • - масло насіння шипшини, масляний розчин вітаміну А, "Вінізоль";
  • - лікарські трави.
Інструкція
1
При появі вищеназваних ознак негайно зверніться до стоматолога, який обстеживши стан мови, призначить проведення необхідних аналізів для виявлення системного захворювання.
2
Лікування починається з усунення джерела інфекції. Застосовуються антибактеріальні препарати, протизапальні засоби, іммунокоректори, призначені лікуючим лікарем.
3
Для дезінфекції використовуйте антисептичні розчини фурациліну, перманганату калію, хлоргексидину - у вигляді аплікацій, полоскань, ванночок. Також використовуються анестезуючі засоби, можливо в комбінації з антисептиками - лідокаїн та ін.
4
Для прискорення регенерації тканин використовуйте аплікації з маслом насіння шипшини, масляний розчин вітаміну А або бета-каротину, «Вінізоль» та ін.
5
При виразковому глоситі застосовуються аплікації з протеолітичними ферментами, які руйнують некротичний наліт. Ороговілий шар видаляють оперативним шляхом.
6
Обов'язково дотримуйте гігієну ротової порожнини - чистка зубів двічі на день і якісної пастою. Виключіть прийом їжі, яка діє дратівливо на слизову оболонку мови, не зловживайте курінням і алкоголем. Регулярно відвідуйте стоматолога.
7
Чи не скасовуючи лікування лікарськими препаратами, скористайтеся також і рецептами народної медицини. Це допоможе швидше впоратися із захворюванням, особливо при катаральній формі глоситу. Проводите полоскання відварами і настоями трав, що володіють протизапальними, ранозагоювальні властивості. Це - ромашка, шавлія, підмаренник, чистотіл. Добре допомагає картопляний сік, сік хрону, капустяний, морквяний сік.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MUh2UffNgB4
Зверніть увагу
Причинами глоссита може бути залізодефіцитна анемія, сифіліс, еритема, лишай, дефіцит вітаміну В. Ускладненням захворювання може бути набряк і гнійне розплавлення м'яких тканин всієї порожнини рота і шиї.
Корисна порада
Уникайте травмування мови, як гарячою їжею, так і механічними ушкодженнями зубними протезами або гострою кромкою зламаного зуба. Місця травм є ідеальним середовищем для розвитку інфекції, і відповідно, глоссита.