Звичка гризти нігті: Як перестати.

Нігті гризуть не тільки діти, а й дорослі. Ця неприємна звичка, що носить назву оніхофагія, приносить чимало прикрощів, а відучитися від неї не надто просто. Як перестати гризти нігті раз і назавжди і не соромитися більше своїх рук?
Вам знадобиться
  • - спеціальний лак для нігтів;
  • - манікюрні ножиці і пилка;
  • - заспокійливі збори.
Інструкція
1
Купіть в аптеці спеціальний лак, який має неприємний смак. Нанесіть його на нігті. Можна змастити нігтьові пластини звичайним милом.
2
Намагайтеся контролювати себе. Припиняйте спробу піднести пальці до рота. Відволікайтеся - погризіть яблуко, насіння або сухарики. Крутіть в руках олівець.
3
Підключіть до боротьби рідних і друзів. Попросіть їх обсмикувати вас, коли ви гризете нігті. Укладіть парі - якщо до суботи нігті будуть в поганому вигляді, ви ведете всіх в ресторан. Якщо цей метод для вас неприйнятний, придумайте особисту систему штрафів: за кожен зіпсований ніготь віджимайтеся 10 разів або присідайте.
4
Відвідайте дорогий салон і зробіть манікюр. Псувати гарні нігті, та ще й дорогі, буде шкода. Хоча, деяких і це не зупиняє. Можна зробити нарощування. Акрилові нігтики сгризть неможливо.
5
Покладіть в сумку ножиці для манікюру та пилку. Якщо ви зламали ніготь, відразу приведіть його в порядок, не піддаючись бажанням обгризти його.
6
Уникайте стресів. Приймайте легкі заспокійливі на основі трав. Хваліть себе за успіхи і не падайте духом. Займайтеся аутотренінгом. Хваліться своїми відрослими нігтями. Якщо нічого не допомагає, відвідайте психолога.
Зверніть увагу
Звичка гризти нігті не тільки робить руки некрасивими, вона ще й небезпечна для здоров'я. Під нігтями протягом дня скупчуються бактерії, які при попаданні в рот можуть призвести до шлунково-кишкових розладів. У зоні підвищеного ризику - діти, які часто грають на підлозі, на землі, а потім тягнуть руки в рот.
Корисна порада
оніхофагія може викликатися стресами і проходити з їх усуненням. Однак у більшості людей ця звичка зберігається надовго, а іноді і назавжди. Найчастіше гризти нігті люди починають в дитинстві, у віці 4-5 років. Якщо дитина піддається цій звичці, його треба умовляти і переконувати - криками і покараннями тут нічого не доб'єшся.