Як зменшити розмір образу. Як зменшити образ диска.

Образи дисків зазвичай створюють для забезпечення зручного зберігання інформації на жорсткому диску. Якщо створений образ ISO був доповнений файлами, то при спробі записати його на DVD-диск можуть виникнути певні складнощі.
Вам знадобиться
  • - 7z;
  • - Total Commander;
  • - Ultra ISO.
Інструкція
1
Для зменшення розміру образу можна використовувати два основні методи. Якщо вам потрібно просто перенести інформацію, що зберігається в ISO-файлі, за допомогою DVD-диска, то скористайтеся програмою-архіватором. Встановіть утиліту 7z і перезавантажте комп'ютер.
2
Відкрийте файловий менеджер і знайдіть ISO-файл. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Додати до архіву». Після відкриття вікна архіватора знайдіть пункт «Метод стиснення» і виберіть пункт «Ультра» або «Максимальний». Натисніть кнопку «Почати» і почекайте, поки завершиться процес архівації файлу. Даний метод дозволяє значно зменшити розмір ISO- образу в тому випадку, якщо всередині нього зберігаються файли певних форматів.
3
Якщо ж даний метод вам не підходить, то змініть вміст ISO- образу, видаливши непотрібні файли. Для відкриття ISO-файла використовуйте програму 7z або файловий менеджер Total Commander. Якщо ви віддаєте перевагу працювати з програмами Daemon Tools або Alcohol Soft, то врахуйте, що дані утиліти не призначені для внесення коректив у вміст ISO-файлів.
4
Якщо ви використовуєте утиліту Total Commander, то вміст ISO-файла відкриється у вигляді звичайної папки. Виділіть непотрібні файли, що зберігаються в образі диска, і натисніть клавішу Delete. В даному випадку не рекомендують видаляти файли автозапуску або інші важливі елементи.
5
Якщо ви не хочете використовувати архіватор і вносити корективи у вміст образу, то скористайтеся програмою Ultra ISO. Виберіть пункт «Стиснути вміст образу", якщо ви хочете просто заощадити місце на жорсткому диску. У тій ситуації, коли вам потрібно записати образ на DVD-носій, встановіть галочку поруч з пунктом "Оптимізувати». Пам'ятайте про те, що даний параметр працює тільки в тому випадку, якщо всередині образу існують ідентичні файли, розташовані в різних каталогах.