Як змінити швидкість обертання вентилятора.

У сучасних стаціонарних і мобільних комп'ютерах встановлені спеціальні вентилятори. Їх основне завдання - забезпечити якісне охолодження всіх важливих елементів ПК. Для правильної роботи кулерів їх потрібно налаштувати.
Вам знадобиться
  • Програма Speed Fan.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте оптимізувати кулери за допомогою стандартних функцій материнської плати. Відкрийте меню BIOS після перезавантаження комп'ютера. Знайдіть меню, яке відповідає за налаштування вентиляторів. Активуйте параметр Always Fan. Це особливо актуально при роботі з мобільними комп'ютерами, т.к. нерідко кулери попросту відключаються для економії енергії акумулятора.
2
Виставте швидкості обертання потрібних кольорів. Зазвичай необхідно ввести число, що визначає процентне співвідношення номінальної швидкості до максимального її значенню. Збережіть параметри роботи вентиляторів і перезавантажте комп'ютер.
3
Досить часто функція налаштування кольорів відсутня в меню BIOS. У таких ситуаціях необхідно використовувати утиліти, що працюють з операційними системами Windows. Встановіть програму SpeedFan. Відкрийте цю утиліту і перейдіть до вкладці Clock. Розгорніть меню Motherboard і виберіть виробника використовуваної материнської плати.
4
Перейдіть в меню Readings і знайдіть поля, що відображають швидкість обертання кулерів. Виберіть швидкість обертань кожного кулера. При встановленні значення 100% лопаті буде обертатися з максимальною швидкість ю.
5
Якщо ви знижували швидкість кулерів, то обов'язково переконайтеся в тому, що пристрої, до яких підключені дані вентилятори, що не перегріваються. Для цього відкрийте вкладку Charts і в графі Analyze виберіть параметр Temperatures. Виділіть галочками пристрої, зміни температури яких необхідно відстежувати.
6
Після запуску програми, активно використовує ресурси ПК, скрутіть його і подивіться свідчення графіка температур. Переконайтеся в тому, що в процесі роботи всіх пристроїв їх температура не перевищує допустимі норми.