Як дресирувати добермана.

Доберман - порода, яка названа на прізвище відомого німецького селекціонера. Він поставив собі за мету виведення собак-охоронців, але з плином часу представники цієї породи стали використовуватися тільки для службових цілей. Це собаки, прекрасно піддаються вихованню і дресируванню, зі зниженою больовий чутливістю і хорошим чуттям.
Інструкція
1
Основні правила і методики дресирування цуценя добермана стандартні, як і для всіх собак службових порід. З перших днів появи цуценя в будинку визначте для нього місце для відпочинку і місце для годування. Привчаючи його до них, ви вже через пару днів навчіть його розуміти і виконувати команди «Місце» і «До мене», коли будете підводити його до місця для відпочинку або підкликати для годування.
2
Цуценя добермана відрізняє пристрасне бажання навчатися і виконувати ваші команди. Йому, часом, цілком достатньо того, що ви просто похваліть або приголубити його після правильного виконання команди, він готовий буде виконувати їх навіть без всяких ласих шматочків. Такі заняття приносять доберманові справжнє задоволення.
3
Почитайте про те, як слід поводитися з собаками домінантних порід, до яких належить і доберман. Щоб продовжувати користуватися авторитетом у підрослого пса, і щоб він беззаперечно виконував ваші команди, вам необхідно залишатися для нього «ватажком». Годуєте його після того, як поїли самі, виходьте в двері раніше, ніж він, не дозволяйте лежати на своєму ліжку, будьте послідовні і завжди домагайтеся виконання ваших команд. Тільки так ви зможете домогтися підпорядкованості та послуху від добермана .
4
Ніколи не проводите заняття з дресирування, якщо ви чимось роздратовані або втомилися. Собака одразу відчує це, і будь-яке заняття буде марним. Намагайтеся відпрацьовувати якусь нову команду недовго, щоб пес не втомився. Зазвичай, достатньо 10-15 хвилин, закріпіть навик на наступній прогулянці. Домагайтеся від нього того, що вам потрібно. Добермани дуже кмітливі і, часом, можуть імітувати нерозуміння, перевіряючи свого господаря на послідовність і твердість. Навчати собаку командам, дресирувати її повинен тільки господар.
5
Рухлива і грайлива порода, доберман важко переносить вміст у тісних приміщеннях. Страждаючи від цього, він може почати псувати меблі і гризти взуття. Відучити його можна покаранням - підвищенням голосу, відправкою «на місце» або, в крайньому випадку », легким ударом складеної газети по крупу. Але врахуйте, що карати собаку слід відразу після того, як вона вчинила «злочин». І не зловживайте покараннями, доберман - дуже чутливо реагує на спілкування, частіше використовуйте інтонацію і постарайтеся підтримувати з ним емоційний контакт.