Як визначити початок і кінець обмотки двигуна. початок і кінець обмоток двигуна.

Обмотку має тільки електричний двигун, тому її початок і кінець можна знайти тільки в цьому пристрої. Це потрібно робити для того, щоб після підключення двигун просто не згорів. Як правило, на корпусі двигуна вказуються затискачі початку і кінця обмоток, але якщо їх немає, зробіть це самостійно.
Вам знадобиться
  • - електродвигун;
  • - тестер;
  • - провідники.
Інструкція
1
У стандартному електродвигуні знаходиться три обмотки . Візьміть тестер, налаштуйте його на роботу в режимі омметра і перевірте опір між висновками. Якщо висновки не належать одній обмотці, то опір між ними буде наближатися до нескінченності, якщо це одна обмотка, то тестер покаже деякий опір. Помітьте пари висновків, які виходять на одну обмотку. Після цього з'єднайте всі три обмотки послідовно і підключіть до джерела струму, напругою 220 В.
2
Одночасно підключіть тестер паралельно до кожної з трьох обмоток, і заміряйте на ній напруга. Якщо все обмотки підключені узгоджено, тобто кінець першій обмотки приєднаний до початку другої обмотки , а кінець другий до початку третьої, але на кожній з обмоток тестер покаже одне і те ж напруга. Якщо ж на одній з обмоток напруга буде більше, ніж на двох інших, то поміняйте місцями її висновки, вона підключена неправильно. Після цього на кожен з висновків повісьте відповідні бирки.
3
Знайти початок і кінець обмотки можна іншим способом. Для цього визначте контакти кожної з обмоток, як це описано в попередньому пункті за допомогою тестера. Послідовно з'єднайте дві довільні обмотки , а до третьої підключіть тестер в режимі роботи вольтметра. На з'єднані обмотки подайте змінну напругу. Якщо вони з'єднані правильно, тобто кінець першій обмотки суміщений з початком другої, але на тестер зареєструє поява напруги на третьому обмотці. Якщо ж тестер не показав наявність напруги, поміняйте висновки однієї з обмоток, з'єднаних послідовно і знову пустите по ним змінний струм для контролю. Якщо на третьому обмотці напруга не з'явилося, значить двигун несправний.
4
Після того як дві довільні обмотки були узгоджені, приєднаєте третю обмотку послідовно до однієї з узгоджених, а до іншої приєднаєте тестер. І знову виконайте операцію по визначенню навалу і кінця обмоток, але в цьому випадку, якщо напруга на обмотці не з'явилося, то міняйте місцями висновки неузгодженою обмотки .