Як лікувати різкий біль в зубах.

Поява сильної різкого болю в зубі найчастіше свідчить про запущений карієсі. Але больові відчуття можуть виникати і при його відсутності, у разі підвищеної чутливості емалі зубів, як реакція на холодну або гарячу їжу.
Вам знадобиться
  • - лікар-стоматолог;
  • - лідокаїн, баралгін;
  • - прополіс;
  • - часник, цибулю, сіль;
  • - гелі та пасти, що знімають підвищену чутливість зубів;
  • - трав'яні відвари і настоянки, що зміцнюють зубну емаль;
  • - бинт, вата, лейкопластир.
Інструкція
1
Якщо у вас в зубі є видима оку каріозна порожнина, необхідно терміново звернутися до лікаря. Іноді буває й так, що ураження карієсом бувають прихованими, що не видними при поверхневому огляді навіть стоматолога. У такому випадку доктор направить вас на рентген.
2
У разі якщо зуб сильно і різко розболівся вночі, то до візиту до стоматолога можна скористатися деякими засобами домашньої швидкої допомоги. Випийте знеболюючі ліки, наприклад таблетку «баралгіну». Капніть на ватку або шматочок марлі кілька крапель новокаїну або лідокаїну з ампули, покладіть її на разболевшаяся зуб, затисніть і постарайтеся заспокоїтися.
3
Покладіть не «strong> великий шматочок прополісу в очищену порожнину зуба. Цей продукт бджільництва має протизапальні і знеболюючі властивості.
4
Зніміть зубний біль, натискаючи протягом трьох-чотирьох хвилин на точку, яка розташована в кутку нігтьової пластини на зовнішній стороні вказівного пальця.
5
Якщо у вас болить зуб зліва (не важливо - нижній або верхній), прикладіть розрізану часточку часнику туди, де прощупується пульс на зап'ясті правої руки, зафіксуйте її бинтом або лейкопластиром. Зріз часнику повинен бути звернений до шкіри. А якщо зуб болить праворуч, часник фіксується там, де намацується пульс на лівій руці. Даний спосіб дуже ефективний.
6
Використовуйте для зняття сильного зубного болю суміш цибулі, солі і часнику. Приготуйте цибульний-часникову кашку, додайте сіль (усі - по чверті чайної ложки), перемішайте. На дно очищеної зубної порожнини покладіть суміш, прикрийте зверху ватяним тампоном. Сіль сприятиме відтоку ексудату, який утворюється на місці запалення, а сильні фітонциди, що знаходяться в цибулі і часнику, будуть згубно діяти на бактерії.
7
У випадку, коли причиною різкого болю в зубах є підвищена чутливість їх емалі, скористайтеся спеціальними зубними пастами і гелями, призначеними для боротьби з даною проблемою. Зміцнюйте зубну емаль і різними полосканнями трав'яними настоями, приготованими з кори дуба, ромашки, ялиці та інших цілющих рослин (вони продаються в аптеках, а також їх можна виготовити самостійно).
Зверніть увагу
Іноді біль иррадирует в щелепу при захворюваннях хребта, інфаркті міокарда, гострих отитах, черепно-мозкових травмах і т.д.
Корисна порада
Не відкладайте візит до стоматолога, інакше ви тільки погіршить проблему.