Як знайти питну воду.

Вирушаючи в тривалий похід, не завжди вдається взяти з собою достатній запас прісної води, її доводиться поповнювати з трапляються на шляху джерел. Як знайти питну воду та оцінити її якість?
Інструкція
1
Якщо ви опинилися в лісовій місцевості, шукайте воду в природних низинах. На просторах між лісовими масивами струмки і невеликі річечки можна виявити за характерними заростях чагарнику і дерев уздовж їх русла.
2
Цілком придатна для пиття болотна вода, але набирайте її в тих місцях, де поверхня не покрита каламутній білястої плівкою. Наявність плівки говорить про те, що вода стояча, набирати її можна тільки в крайньому випадку і обов'язково кип'ятити. Чисту проточну болотну воду можна пити відразу, попередньо пропустивши через фільтр, його можна зробити з декількох шарів тканини. У самому простому випадку пийте через кепку, поклавши її на воду , через неї ж акуратно зачерпуйте воду і наповнюйте ємності. Це стосується тільки російських боліт, в країнах з жарким кліматом болотну воду необхідно знезаражувати шляхом кип'ятіння або додавання в неї знезаражувальних таблеток.
3
В умовах гірської місцевості шукайте воду в тріщинах скель і природних виїмках, де вона накопичується після дощу. Дорогу до води можуть вказати звірині стежки і кружляють птахи.
4
Найскладніше шукати воду в степовій і пустельній місцевості. Тут може не бути поблизу відкритих водойм, на близькість води до поверхні буде вказувати яскрава соковита трава. Викопайте в такому місці яму і чекайте, поки в неї просочиться вода. Знайти вологу можна і в руслі висохлого струмка.
5
Якщо знайти джерело води не вдається, ви можете випарити її за допомогою плівкового конденсатора. У землі, в найбільш вологому місці, викопайте яму діаметром порядку метра і глибиною 50-70 см. Накрийте її прозорою поліетиленовою плівкою, в центр покладіть камінь, щоб плівка провисла. В ямі, під провисшей плівкою, поставте ємність. Краї плівки ретельно прикопайте. Краплі конденсату будуть стікати по внутрішній поверхні плівки і збиратися в ємності. За день з однієї такої ямки ви зможете отримати до двох літрів води. Для збільшення кількості води в яму можна накидати сирої трави.
6
Щоб знайти придатну для пиття воду на березі моря, викопайте ямку приблизно в ста метрах від кромки води. Грунтова вода тут може бути солонуватою, але придатною для пиття. Якщо берег обривистий, пошукайте випливають з-під його заснування струмочки, вони попадаються досить часто.
7
Кілька екзотичним, але цілком працездатним є спосіб пошуку джерел води за допомогою біолокаційних рамок. Ними можуть служити два шматки дроту, зігнуті під прямим кутом у вигляді букви «Г». Довжина рукояті (короткої частини) становить порядку 15 см, друга частина має довжину 35 см. Тримаючи рамки паралельно перед собою, сконцентруйтеся на пошуку джерела води в окрузі. Задайте подумки відстань сканування - наприклад, 1 км. Повільно повертайтеся по колу - якщо в межах кілометра є відкрите джерело води, рамки зійдуться, коли ви будете стояти до нього обличчям. Якщо на відстані кілометра води немає, збільште радіус сканування. Рамками можна визначити і глибину залягання води в землі - для цього подумки відраховуйте метри, при досягненні потрібного значення рамки зійдуться. Цей метод може демонструвати дивовижну точність, дозволяючи дуже точно виходити до джерел води.