Як зробити модель яхти.

Моделювання судів є одним з найпоширеніших захоплень. Любителі моделювання будують як діючі зразки судів, так і виставкові моделі, ніколи не спускаються на воду. Тому, хто тільки починає свій шлях у споруді моделей суден, перший досвід може дати створення простої яхти.
Вам знадобиться
  • Фанера товщиною 2-4 мм, шпон, гіпс, склотканина, епоксидна або поліефірна смола, водостійкий клей.
Інструкція
1
Споруду моделі почніть з вибору креслень, найпростіше їх вибрати в журналі «Моделіст-Конструктор». Електронні версії всіх номерів журналу ви можете подивитися тут: http://modelist-konstruktor.narod.ru/
2
Спосіб споруди моделі залежить від її призначення і тих якостей, які ви хочете їй надати. Для яхти , якій належить брати участь в змаганнях, слід вибирати найсучасніші матеріали і технології. Але якщо ви робите перші кроки в судо модельному спорті, слід вибирати самі прості і доступні технології будівлі.
3
Найбільш технологічним способом створення корпусу яхти є його виклейкі з склотканини по гіпсовій болванці. Спочатку з теоретичного кресленням створіть фанерний набір корпусу. Якісна обробка необхідна тільки зовнішньої частини елементів набору. Потім набір залийте гіпсом, зовнішню поверхню ретельно вирівняйте. Остаточне доведення виконайте на повністю висохлому гіпсі.
4
Готову болванку покрийте розділовим шаром - наприклад, тонким шаром вазеліну. Потім обклейте склотканиною тонкого плетіння, як сполучна використовуйте епоксидні або поліефірні смоли. Склотканина перед використанням необхідно отжечь паяльною лампою для видалення парафіну. Чи не пережгіте тканину, достатньо отримати легкий бежевий колір.
5
Щоб спростити подальшу обробку, зовні притисніть до обклеєних стеклотканью корпусу тонку поліетиленову плівку, намагаючись не допускати складок або залишаючи їх в районі кіля. Для щільної обжимки можна використовувати вакуумне формування: обклеєний корпус помістіть в поліетиленовий мішок, після чого викачати з мішка повітря пилососом.
6
Можливий варіант виклейкі корпусу по матриці: зробивши по болванці пластикову шкаралупу, закріпіть її зовнішнім набором, обробіть внутрішню поверхню до ідеального стану. Після цього викл корпус моделі всередині отриманої матриці. Даний спосіб доречний в тому випадку, якщо планується створити кілька однотипних корпусів. Крім того, вийшли з матриці корпусу зазвичай не потребують додаткової обробки.
7
Якщо ви не хочете працювати з епоксидними смолами і склотканиною, використовуйте для створення корпусу яхти традиційний, перевірений часом, спосіб. З фанери виріжте лобзиком деталі набору корпусу, зберіть його кілем догори на клеї. Потім обклейте у два шари смужками шпону. Смуги наклеюйте діагонально, встик: спочатку один шар, потім, хрестоподібно до першого, другий. Одержаний корпус буде міцним і легким. Обробіть його наждачним шкіркою, видаліть всі дефекти.
8
Просвердлите отвір під вісь керма і вклейте в нього латунну трубку. Кіль закріпіть шурупами на водостійкому клеї. Як варіант, в кіль - при його виготовленні - вклеюються два шурупа або довгих болтика. Потім в корпусі свердлити отвори, після чого кіль закріплюється на суміші клею з тирсою (варіант з шурупами) або притягається гайками.
9
Встановіть палубу і щоглу згідно з кресленнями, при виготовленні палуби передбачте кріплення для такелажу. Якщо модель радіокерована, зробіть в палубі технологічні лючки для доступу до приймача, акумулятора та механізмам управління. Для виготовлення вітрила використовуйте тонкий лавсан або відповідну повітронепроникну тканину.
Ігри на воді, гонки та змагання за участю са модельних вітрильних яхт - це улюблена розвага багатьох дітей, і ніхто не відмовиться взяти участь у подібному змаганні, і тим більше - у створенні власноруч виготовленою яхти з картону. Така яхта відмінно тримається на воді і пливе вперед навіть при невеликому вітрі. Для створення яхти вам знадобиться трохи часу, а також міліметровий картон, ножиці, макетний ніж, клей, пензлик для клею, лінійка і шило.
Інструкція
1
Виготовте або скопіюйте креслення корпусу, кіля, щогли і вітрила майбутньої яхти. Склейте корпус з днища, бортів, транця і палуби, завдаючи клей на кромки деталей і щільно притискаючи їх один до одного. Чи не кладіть занадто багато клею на деталі, щоб він не зіпсував поверхню картону і не сох занадто довго.
2
склеювати кожен шов окремо і тримайте місце склейки під навантаженням до повного висихання клею - тоді корпус яхти вийде рівним і симетричним. Покрийте водостійким лаком внутрішню частину корпусу.
3
Закрийте корпус верхньої та нижньої палубою, які потрібно склеїти між собою і покрити водостійкою фарбою. Вигніть гачки для вант з м'якого дроту. Зміцніть гачки на палубі. Виріжте з тонкої фанери кіль і закріпіть на ньому баласт в 150-200 г вагою - для баласту можна взяти важку олов'яну деталь. У проріз в днище яхти вклейте кіль, а потім вклейте зібрані палуби в корпус, спочатку приклеюючи палубу на кормі.
4
Потім переходьте до приклеювання хвилеріза, який потрібно вирізати з цупкого паперу. Приклейте його до верхній палубі. З кольорового паперу виготовте палубні сидіння.
5
Із соснової рейки акуратно вистругати щогли і гик, зашліфуйте щогли наждачним папером і залакіруйте. Застроміть в основу щогли шматочок сталевого дроту і прикріпіть до гіку дужку з дроту, щоб закріпити його на щоглі за допомогою шарніра.
6
З тонкого паперу або тканини викроїте вітрила і закріпіть їх на щоглах і вантах нитками або клеєм. Для вант проробіть отвір у верхній частині щогли і встановіть між хвилерізом і кокпітом ванти. Закріпіть кілька ниток на деталях яхти - на гіке і Стаксель. До верхнього кінця щогли прикріпіть вимпел для визначення напрямку вітру.
7
Окрасьте і залакіруйте готову яхту. Нанесіть на корпус із зовнішнього боку ватерлінію. Щоб яхта могла плавати, пофарбуйте корпус нітрофарбою, а потім перемішайте нітрофарбу із зубним порошком і зашпаклюйте яхту зовні. Відшліфуйте яхту шкіркою і повторно покрийте нітрофарбою.