Як зробити електромагнітне поле.

Для того щоб зробити електромагнітне поле, потрібно змусити його джерело випромінювати. При цьому він повинен виробляти сукупність двох полів електричного і магнітного, які можуть поширюватися в просторі, породжуючи один одного. Електромагнітне поле може поширюватися в просторі у вигляді електромагнітної хвилі.
Вам знадобиться
  • - ізольований провід;
  • - цвях;
  • - два провідника;
  • - котушка Румкорфа.
Інструкція
1
Візьміть ізольований провід з малим електричним опором, найкраще підійде мідний. Намотайте його на сталевий сердечник, підійде звичайний цвях довжиною 100 мм (сотка). Підключіть провід до джерела струму, підійде звичайна батарейка. У провіднику виникне електричне поле , яке породить в ньому електричний струм.
2
Направлений рух заряджених частинок (електричний струм), породить в свою чергу магнітне поле , яке буде зосереджено в сталевому сердечнику, з намотаним на нього проводом. Сердечник перетворюється магніт і притягується до себе ферромагнетики (залізо, нікель, кобальт та ін.). Утворене поле можна назвати електромагнітним, оскільки електричне поле породжує магнітне.
3
Для отримання класичного електромагнітного поля потрібно щоб і електричне і магнітне поле змінювалися з часом, тоді електричне поле буде породжувати магнітне і навпаки. Для цього потрібно щоб рухомі заряди отримували прискорення. Найпростіше це зробити, змусивши їх коливатися. Тому для отримання електромагнітного поля достатньо взяти провідник і включити його в звичайну побутову мережу. Але його енергія буде настільки мала, що виміряти за допомогою приладів не вдасться.
4
Для отримання досить потужного магнітного поля зробіть вібратор Герца. Для цього візьміть два прямих ідентичних провідника, закріпіть їх так, щоб зазор між ними становив 7 мм. Це буде модель відкритого коливального контуру, з малою індуктивність і електроємна. Приєднаєте кожен з провідників до затискачів котушки Румкорфа (вона дозволяє отримувати імпульси високої напруги). Приєднаєте схему до акумуляторної батареї. У искровом проміжку між провідниками почнуться розряди, а сам вібратор стане джерелом електромагнітного поля.