Як готувати грунт.

Майбутній урожай в чому залежить від якості розсади, і, відповідно, від ґрунту, в якій її вирощували. В магазинах продаються грунти, спеціально приготовлені для різних видів рослин - томатів, огірків, перців. Однак підготувати грунт під розсаду можна самостійно.
Інструкція
1
Для приготування грунту можна змішати землю, взяту з дачної ділянки або з лісу, з перегноєм і мінеральними добривами. Якщо як субстрат ви вирішили використовувати торф, необхідно нейтралізувати його кислу реакцію за допомогою доломітового борошна або золи, а потім змішати з перегноєм або подрібненої соснової корою і додати комплексні мінеральні добрива.
2
Перед висіванням насіння грунт необхідно продезінфікувати. Полийте його слабким розчином марганцівки або прожарити в духовці, щоб загинули хвороботворні мікроорганізми. Правда, після термообробки гинуть і корисні бактерії. Щоб їх відновити, додайте в грунт біогумус і полийте її ЕМ-препаратами, за інструкцією.
3
Вирощувати розсаду краще в дерев'яних ящиках. Для поліпшення дренажу на дно можна насипати крупний пісок, гальку або керамзит. Підійдуть для вирощування пластмасові контейнери з отворами в днище. Щоб земля не висипалася, застелите ящик зсередини газетою або картоном.
4
Насіння огірків, динь і кавунів часто висівають в стаканчики. Краще використовувати паперову тару або спеціальні торф'яні стаканчики, які розкладаються в ґрунті. Рослина не доведеться витягувати з ємності, а значить, його коренева система не постраждає.
5
Грунт у теплиці також необхідно знезаразити до висадки розсади за допомогою розчину марганцівки. Для поліпшення структури грунту можна використовувати вівсяну солому. Вона швидко розкладається, перетворюючись на перегній, і дає багато тепла. У теплиці не варто застосовувати хлорвміщуючі добрива, оскільки хлор вимивається талої та дощової водою, а залишається в грунті.
6
Для вирощування пасльонових (томатів, перців, баклажанів) як субстрат можна використовувати житнє або пшеничне суху пресовану солому - пріла не годиться. Щоб переконатися, що солома не містить гербіцидів, запарьте її окропом і використовуйте цю воду для перевірки схожості насіння. Якщо насіння сходять погано, солому можна використовувати як субстрат. Крім того, перед приготуванням грунту солому необхідно обробити протигрибковими препаратами.
У спеціалізованих магазинах доступні до придбання цільні субстрати, приготовлені для різного виду овочів або декоративних культур, для пророщування розсади, висівання насіння або вирощування дорослих рослин. Якщо немає можливості використовувати покупні суміші, можна приготувати грунт для теплиці власними силами.
Інструкція
1
Восени після збирання врожаю видаліть залишки зелені, а грунт ретельно перекопайте, звільняючи її від коренів колишніх рослин.
2
Для знищення збудників хвороб розведіть хлорне вапно теплою водою в співвідношенні 1:33 і дайте настоятися 3:00. Отриманим розчином дезинфікуйте конструкцію теплиці, обмажте дерев'яні і металеві частини, а так же промийте скла або плівку. Хлорку в порошку внесіть в землю в розрахунку 150г/м2 і рівномірно розподіліть її граблями.
3
Якщо ви вирішили повністю поміняти грунт в теплиці, приготуйте відповідну суміш. Візьміть в рівних частинах торф, перегній, дернову землю і деревна тирса. Можна так само використовувати субстрат з дернової землі та низинного торфу в співвідношенні 1: 3. Оптимальний склад ґрунту для теплиць виглядає так: фосфор 5-10 мг на літр грунту, магній 20-40 мг, азот 40-80 мг і калій 50-100 мг. Для підвищення родючості внесіть відсутні мікроелементи в ґрунтову суміш. Залежно від кислотності грунту додайте в теплицю 300-500 г вапна-пушенки на кожен квадратний метр землі. При використанні грунту довше одного року його необхідно збагатити добривами і розбавити свіжої компостній землею.
4
Навесні в якості біопалива використовуйте гній. Найкраще для цих цілей підходить кінський або овечий, але можна також помістити в теплицю свинячі або коров'ячі відходи. Розподіліть масу товщиною 30 см по всій площі парника і присипте землею на висоту 10-20 см. За допомогою лома виконайте декілька регулярних отворів кроком 1-1,2 м, в кожну лунку влийте відро гарячої води. Під дією тепла гній почне пріти, виділяючи велику кількість тепла і різко підвищуючи температуру повітря в теплиці. Через 10 днів температура встановиться на рівні 35 градусів.
5
Ретельно пролийте грунт теплою водою, сформуйте грядки. За 7-10 днів до висаджування розсади удобрите грунт аміачною селітрою, суперфосфатом або сірчанокислим калієм.