Як вивчити напам'ять вірш.

У дитинстві практично всі були змушені вчити напам'ять вірші. Відновлення цієї практики - гарне тренування для мозку, адже довільне запам'ятовування будь-якого тексту як не можна краще стимулює пам'ять.
Вам знадобиться
  • - книга віршів;
  • - листок паперу;
  • - диктофон;
  • - ручка.
Інструкція
1
Вчені довели, що насправді дві третини школярів вчать вірші неправильно. Механічне зубріння лише заважає процесу запам'ятовування вірша. Щоб строчки найкращим чином укладалися в голові, потрібно слідувати декільком простим принципам.
2
У першу чергу слід уважно прочитати всі вірш від початку і до кінця. Читаючи, слід спробувати якомога більш детально уявити описувану автором картину. Ця дія дозволить активізувати асоціативну пам'ять. Якщо у вірші зустрічаються незнайомі слова, потрібно за допомогою словника остаточно усвідомити їхній зміст.
3
Потім потрібно подумки прочитати перший рядок і усно відтворити її, не дивлячись в книгу. Потім слід прочитати второю сходинку, а після цього спробувати відтворити напам'ять обидві з них. Точно таким же чином слід «прив'язати» третю сходинку до перших двох. Завдяки цій методиці можна вивчити напам'ять всі вірш цілком.
4
Слід переписати вірш з книги на папір. Під час переписування потрібно промовляти строчки вголос. Внаслідок активізації зорової пам'яті процес заучування піде в кілька разів швидше. Можна також спробувати записати текст на диктофон - це простимулює інші види мнемонічною активності.
5
Для поліпшення пам'яті слід злегка змінити свій раціон. Вживання в їжу волоських горіхів, сочевиці, риби, кунжуту дасть можливість краще запам'ятовувати прочитання строчки.
6
Перед сном краще повторити вірш на пам'ять ще раз. За ніч буде проведено переосмислення прочитаного - і в результаті текст «розкладеться» в голові по потрібним поличках.
7
І, найголовніше - не слід заучувати вірш в самий останній момент. В ідеалі цей процес повинен займати як мінімум кілька днів - це дозволить краще «укласти в голові» прочитане.
Зверніть увагу
Можна спробувати знайти аудіоверсію вірша. Прослуховування її перед сном дозволить активізувати аудиальную пам'ять.
Корисна порада
Пам'ять найкраще працює зранку - саме в цей час доби найкраще вчити вірші напам'ять.