Як зробити скріншот.

Скріншот (ScreenShot) - це знімок зображення, переданого на екран комп'ютера або ноутбука. Іноді ця функція дозволяє створювати знімок не тільки видимої області екрану, а й цілої web-сторінки.
Вам знадобиться
  • - Paint;
  • - WebSite Screenshot.
Інструкція
1
На більшості клавіатур є кнопка Print Screen (PrtSc). Натисніть її в той момент, коли необхідно зробити знімок екрана. Після її натискання зображення збережеться в буфер обміну. Відкрийте панель управління і розгорніть вкладку «Усі програми». Знайдіть утиліту Paint і запустіть її.
2
Натисніть клавіші Ctrl і V. Після цього знімок екрана відобразиться у вікні програми Paint. Відкрийте меню «Файл» і виберіть пункт "Зберегти як». Виберіть формат файлу і введіть його назву. Вкажіть папку, в яку необхідно виконати збереження знімка.
3
Функція Print Screen може некоректно працювати під час запуску певних ігор і додатків. У таких ситуаціях рекомендують використовувати додаткові програми. Скачайте утиліту Fraps і встановіть її. Відкрийте програму, клікнувши по ярлику на робочому столі.
4
Оберіть вкладку Screenshots і натисніть кнопку Change. Виберіть папку, в яку будуть зберігатися знімки екрану. Тепер виділіть графу Screen Capture Hotkey і виберіть потрібну клавішу. Її натиснення буде активізувати програму Fraps.
5
Оберіть формат, в якому будуть зберігатися знімки. Краще використовувати BMP для отримання високої якості зображення. Тепер скрутіть вікно програми. У потрібний момент натисніть обрану клавішу.
6
Якщо вам потрібно зробити знімок невидимій частині програми, наприклад web-сторінки, то скористайтеся програмою WebSite Screenshot. Вона встановлюється у вигляді плагіна до браузера. Виконайте інсталяцію цієї програми і відкрийте її налаштування.
7
Задайте «гарячу клавішу», при натисканні якої буде створюватися знімок всієї web-сторінки. Відкрийте потрібний сайт і натисніть цю кнопку. Також за допомогою цієї програми можна отримати знімок окремої частини сторінки. Редагувати отриманий файл можна в програмі Paint і іншому графічному редакторі.
Для зняття скриншота в грі можна скористатися стандартними засобами Windows. Хоча існують і сторонні програми, що дозволяють знімати скріншоти з певними параметрами. У теж час деякі сучасні ігри при натисканні певної клавіші здатні зберегти поточний момент в якості зображення у своїй папці.
Вам знадобиться
  • Додаток Fraps.
Інструкція
1
Стандартними засобами скріншоти зберігаються за допомогою клавіші «Prt Scr» (Print Screen) на клавіатурі. Після її натискання зображення зберігається в буфері обміну системи. Потім отриманий знімок можна вставити за допомогою комбінації клавіш «Ctrl» і «V» у вікно будь-якого графічного редактора (наприклад, стандартний Paint, або більш професійне додаток Рhotoshop) і зберегти його в потрібному форматі.
2
Для зняття скріншотів і запису відео з екрану монітора також існує програма Fraps. Вона дозволяє зберігати скріншоти в певній папці з встановленими параметрами. Наприклад, програма здатна робити знімки з періодичністю в декілька секунд і дозволяє задати формат файлу, який потрібно отримати. Можна самостійно вибрати клавішу, при натисканні якої буде робитися скріншот. Щоб налаштувати відповідні параметри досить зайти в програму і вибрати відповідну вкладку «Screenshots» у верхній панелі. Там представлені всі параметри. Потім, застосувавши зміни (клавіша «Застосувати» у нижній частині вікна), необхідно згорнути програму в трей (кнопка «Згорнути»). Після цього можна запускати потрібну гру і робити будь-яку кількість скріншотів за допомогою натискання заданої клавіші. Для того щоб зняти відео в грі, слід використовувати аналогічні налаштування цього додатка у відповідній вкладці «Відео».
3
Знімки можна робити прямо з вікна гри при натисканні певної клавіші. Її назву можна подивитися в настройках параметрів клавіатури в грі (як правило «Опції» - «Розкладка клавіатури») у відповідному пункті. При натисканні прописаної кнопки знімок зберігається в папці гри або в каталозі зображень Windows.
Корисна порада
Існує також популярна програма Winsnap, яка має аналогічні Fraps настройки, але має більш простим інтерфейсом і займає менше місця.