Як витягнути осколок скла.

Дуже приємно мати можливість ходити босоніж в літній день. Однак це загрожує можливою появою скалок. Найгірше ж, що можна зробити в разі необережності - це наступити ногою на уламок скла. Але не варто переживати з цього приводу. Адже осколок можна легко витягти.
Вам знадобиться
  • - голка від медичного шприца;
  • - пінцет;
  • - вата;
  • - перекис водню;
  • - йод або зеленка;
  • - стрептоцидова або тетрациклінової мазь;
  • - антисептичний пластир;
  • - бинт.
Інструкція
1
Якщо стався нещасний випадок, і в руку або ногу врізалася скалка, то необхідно терміново звернутися до найближчого травмпункту або до хірурга. Але витягнути скло можна і в «польових» умовах. Для цього потрібно мати під рукою певні медичні приналежності і володіти певною часткою кмітливості.
2
Потрібно пам'ятати, що діяти необхідно якомога швидше - оскільки скло може мимоволі піти глибоко в рану і викликати сильне нагноєння. В першу чергу слід вимочити уражене місце в розчині питної соди або солі. Це посприяє швидкому вилученню стороннього тіла.
3
Потім слід ретельно вимити руки і обробити їх, голку від медичного шприца і пінцет спеціальним антисептичним засобом. Потім потрібно обережно розширити рану за допомогою голки, щоб отримати можливість доступу до уламку.
4
Потім необхідно спробувати акуратно підчепити осколок за допомогою пінцета. Витягувати його слід під тим же кутом, під яким скло встромив в шкіру. Під раною слід тримати шматочок вати, щоб чужорідне тіло в результаті залишилося на ній. Необхідно пам'ятати про те, що процедура по вилученню повинна проводитися в добре освітленому приміщенні - це дозволить збільшити шанси на благополучний результат справи.
5
У тому випадку, якщо осколок має порівняно невеликі розміри, можна акуратно натиснути двома пальцями на шкіру поряд з ним. Є певна ймовірність, що він вийде сам по собі. Після цього рану можна заклеїти спеціальним антисептичним пластиром.
6
Після вилучення стороннього тіла потрібно ще раз ретельно обробити уражене місце перекисом водню. Краї рани необхідно змастити йодом або зеленкою. У тому випадку, якщо рана має великі розміри, необхідно змастити її стрептоцидовою або тетрациклінової маззю, а зверху накласти бинт. Це запобігатиме потраплянню в рану інфекції та збільшить шанси на її якнайшвидше загоєння.
Зверніть увагу
Необхідно знати, що якщо скляний осколок знаходиться в безпосередній близькості від ока або великих судин, то його ні в якому разі не можна витягати самостійно