Як вишити носовичок.

Існує прикмета, що дарувати хустки - це до розставання. Але вишитий своїми руками хустинку може стати прекрасним подарунком, а любов і добрі думки, вкладені в роботу, обов'язково перейдуть вашим близьким.
Вам знадобиться
  • - готовий носову хустку або бавовняна, лляна, шовкова тканина;
  • - пяльца;
  • - нитки для вишивання, наприклад, муліне;
  • - голки для вишивання.
Інструкція
1
Придбайте готовий носової хустку або, якщо ви хочете зшити його самостійно, відріз бавовняної, лляної або шовкової тканини. Виріжте з матеріалу квадрат і обробіть краю. Виперіть виріб, це запобіжить усадку тканини в подальшому і деформацію вишитого малюнка.
2
Оберіть мотив, який хочете зобразити на хустці. У прийнятті рішення щодо мотиву керуйтеся своїми навичками вишивання, умінням працювати в тій чи іншій техніці, наявністю спеціального обладнання, наприклад, вишивальної машинки. Для новачків оптимальний простий візерунок у вигляді монограм на одному з країв хустки, зроблений тамбурним або стебельчатим швом. Вправні рукодільниці можуть створити складний візерунок гладдю по периметру вироби. Якщо ви збираєтеся вишивати рахунковим хрестом, зверніть увагу на те, що хрестики повинні розташовуватися в суворій відповідності з переплетенням ниток матеріалу.
3
Підберіть нитки для вишивання. Використовуйте муліне або спеціальні нитки для машинної вишивки. Переконайтеся, що нитки не линяють.
4
Нанесіть малюнок на матеріал простим олівцем, якщо ви будете виконувати вишивку гладдю, тамбурним, стебельчатим швом або вузликами рококо. У разі вишивки хрестом, пришити до тканини удаляемую канву.
5
Вставте хустинку в пяльца так, щоб центр майбутнього малюнка по можливості розташовувався в середині цього пристосування. Почніть вишивання.
6
Щоб із зворотного боку хусточки не було вузликів, всуньте муліне в голку, підчепити їй переплетення основного матеріалу, виведіть на лицьову сторону, звільніть нитку. Вирівняйте обидва кінці, всуньте в вушко голки і зробіть перший стібок.
7
Закінчите вишивання. Виведіть робочу нитку на виворітну сторону, заховайте кінець в стежках.
8
Поперіть хустинку. Покладіть його на м'яку фланелеву тканину і пропрасуйте, так вишитий малюнок залишиться об'ємним.