Як побудувати нішу.

В сучасних інтер'єрах все частіше можна зустріти цікаві ніші в стінах - вони можуть служити полицею, світильником або виступати в якості декоративного елемента. Виглядають вони дуже стильно і сучасно, і при цьому ви можете побудувати нішу самостійно.
Вам знадобиться
 • - гіпсокартон;
 • - профілі UD і SD;
 • - саморізи довжиною 2.5 см;
 • - комплект саморіз-дюбель довжиною 4.0 мм, діаметром 6 мм;
 • - саморіз «Блошко» для кріплення профілів один до одного;
 • - перфорована електродриль і свердла по бетону діаметром 6 мм;
 • - шуруповерт;
 • - викрутка «+»;
 • - рулетка;
 • - будівельний рівень або схил;
 • - сітка для армування швів;
 • - перфорований кут;
 • - шпаклівки старт і фініш;
 • - шпателі і сітка наждакового типу.
Інструкція
1
Відміряйте від стіни відстань, рівну глибині майбутньої ніші, на підлозі та стелі проведіть паралельні стіні лінії. Проведіть монтаж профілю UD строго по цих лініях, використовуючи комплект дюбель-саморіз.
2
На стіну, де ви бажаєте створити декоративну нішу , прісверліте лист гіпсокартону. Розведіть фінішну шпаклівку і прошпаклюйте цей лист. Після цього прикріпіть за допомогою саморізів на нього профілю UD. У вас має вийти чотирикутник з профілів, внутрішня частина якого складається з гіпсокартону.
3
В одній площині з вертикальними профілями на стіні, встановіть вертикальні профілі SD, в прикручені на підлогу і стелю горизонтальні профілі UD. Встановіть вертикальні профілі UD по стінах в одній площині з стельовим і підлоговим профілем. Горизонтальну проекцію ніші на площину лицьової стіни виконайте таким же чином, як і при вертикальному монтажі.
4
З кожного кута профілю на стіні вставте відрізки профілю SD в вертикальні і горизонтальні профілі лицьовій стіни. Закріпіть профілі «блошками». Виконайте монтаж гіпсокартону на бічні частини ніші.
5
Виконайте облицювання лицьовою стіни гіпсокартоном. Для цього використовуйте саморізи на відстані не більше 10-12 см один від одного.
6
Замішайте стартову шпаклівку до консистенції тіста. Зовнішні кути ніші покрийте товстим шаром цієї шпаклівки. Прикладіть до них заздалегідь підготовлений перфорований кут і притисніть його. Приберіть зайву шпаклівку шпателем.
7
Промажьте всі стики листів гіпсокартону товстим шаром шпаклівки і приклейте сітку для швів. Видаліть надлишки шпаклівки за допомогою шпателя. Дайте конструкції висохнути.
8
Після цього обробіть всі кути і шви наждачним сіткою і покрийте стіну і торцеві частини ніші фінішної шпаклівкою. Після повного висихання зачистите стіну наждачним сіткою і пофарбуйте в бажаний колір.
Щоб зробити нішу в стіні, для початку слід визначити товщину стіни, а також її тип, конструктивні функції. Якщо стіна несуча, глибокі і наскрізні ніші в ній краще не влаштовувати. У випадку з цегляної, бетонної або кам'яної стіною вам доведеться неабияк попітніти. Працювати доведеться перфоратором або молотком і зубилом. Намалюйте контури майбутньої ніші прямо на стіні і потім видаліть на потрібну глибину все зайве.
Інструкція
1
Тепер необхідно вирівняти всі стінки майбутньої ніші за допомогою гіпсової шпаклівки, потім дати їй просохнути, після чого зачистити дрібною наждачкою всі нерівності. За бажанням можна облицювати нішу скляною мозаїкою, керамічною плиткою, пофарбувати акриловими фарбами або просто обклеїти шпалерами. Головне - щоб оформлення ніші збігалося із загальним фоном стіни або мало контрастний відтінок (але не темний).
2
Якщо ніша будується в стіні з гіпсокартону, її контур необхідно вирізати спеціальним ножем, потім закріпити в утворився просторі металевий каркас, який потім можна буде обшити вирізаними шматками гіпсокартону. Все «нутрощі» ніші, а також шви на стиках і між окремими листами вирівнюються за допомогою гіпсової шпаклівки, шкури і грунтуються. Після цього можна приступати до фарбування.
3
Таким чином, ви можете зробити самостійну нішу або кілька ритмічно розташованих і утворюють тим самим гармонійний ансамбль. Ритмічні ніші з протилежного боку приміщення краще врівноважити картинами або полицями. Часто в декоративні ніші вбудовують підсвічування збоку або зверху. В основному, це стосується ніш, зроблених в гіпсокартону. Таке підсвічування створює в кімнаті м'яке приглушене освітлення.
4
Ніші, вбудовані в стіну відмінно виглядають і бувають до місця практично в будь-якому приміщенні. Кажем, в передпокої в таку нішу можна розташувати шафа-купе, в кухні - посудомийну машину або холодильник, в дитячій - полички для іграшок і книг, а у вітальні - телевізор, або аудіотехніку.